Singapur

SingapurKiedy jechać?

Klimat

Położenie Singapuru w bardzo bliskiej odległości od równika sprawia, że panuje tam klimat równikowy, charakteryzujący się bardzo dużą wilgotnością powietrza oraz temperaturami w granicach 29-32°C w ciągu dnia. W Singapurze nie wyróżnia się pór roku, a temperatury niemal przez wszystkie miesiące są takie same. Zazwyczaj jest to właśnie od 29 do 32°C w ciągu dnia i 23 do 26°C w nocy. Czasami temperatura w ciągu dnia jest trochę wyższa i dochodzi do 35°C. Uciążliwą rzeczą w Singapurze, szczególnie dla turystów, jest bardzo wysoka wilgotność powietrza, która dochodzi nawet do 90%, a w czasie opadów niemal do 100%. W Singapurze dzień i noc zawsze trwają po 12 godzin – wschodów i zachodów Słońca możemy spodziewać się około godziny 7.

 

>>>SPRAWDŹ! Pomożemy Ci dobrać najlepszy termin na wyjazd!

Kiedy pojechać?

krajobraz-Singapur-Azja-breakplan

Singapur jest zdecydowanie kierunkiem całorocznym, szczególnie ze względu na niezmienne temperatury, a także taką samą długość dnia w ciągu całego roku. Jest to miasto w którym raczej zawsze jest pochmurno, wilgotno i możemy spodziewać się wysokich opadów – niezależnie od tego kiedy pojedziemy, warto zaopatrzyć się w parasol. Jedynym pogodowym wyznacznikiem, który możemy wziąć pod uwagę planowania wyjazdu, to monsuny. Od czerwca do września oraz od listopada do marca możemy spodziewać się zwiększonych opadów i wilgotności (może być też ciut chłodniej), jednak nie są to wielkie różnice. Natomiast miesiące między monsunami, czyli kwiecień, maj oraz październik, są bardziej gorące, a opady występują rzadziej. W praktyce jednak do Singapuru trzeba mieć szczęście, ponieważ pogoda jest bardzo przewrotna, a prognozy sprawdzane na następny dzień nie mają nic wspólnego z tym, co będzie się działo i niemal nigdy się nie sprawdzają. Jeśli zmierzamy do Singapuru i planujemy urlop, powinniśmy go zorganizować w terminie dogodnym dla nas, nie oglądając się na pogodę, ponieważ często może być tak, że nawet w czasie deszczowych monsunów, spędzimy w Singapurze kilka suchych, słonecznych dni bez kropelki deszczu.

Pogoda

Poniżej znajdziecie aktualną prognozę pogody w Singapurze:

Jesteście zainteresowani większą liczbą dni? Wystarczy kliknąć na powyższy przycisk prognozy pogody!

 

>>>SPRAWDŹ: Jak tanio dolecieć do Singapuru?

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-08 09:44:19
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy