Singapur

SingapurInne

Waluta

Jak już wiemy, obowiązującą walutą w Singapurze jest dolar singapurski (SGD). Jeden dolar singapurski to około 2,80 zł.

 

Istotnym problemem z singapurską walutą jest jej dostępność – w Polsce ciężko znaleźć kantor z dolarami singapurskimi, dlatego najlepiej zabrać trochę euro i wymienić lub wypłacić pieniądze z bankomatu już na miejscu. Jeżeli w Singapurze zamierzamy wyciągać pieniądze z bankomatu, warto zadbać o konto w euro, żeby nie tracić pieniędzy na skutek kolejnego przewalutowania. Bankomaty znajdziemy w każdym zakątku Singapuru. Płatność kartą jest również możliwa w niemal każdej restauracji i sklepie – jednak trzeba się liczyć ze zwiększonymi wydatkami, ponieważ życie z Singapurze jest dosyć drogie. Jeżeli mamy zamiar wymienić pieniądze w kantorze, warto wybrać ten w okolicach Raffles Place, w dzielnicy biznesowej – tam mamy gwarancję uczciwości i to po bardzo korzystnym kursie.

Ceny

Obiad w restauracji: 15-30 SGD/ za osobę

Obiad w Hawker Center: 3-10 SGD/ za osobę

Pojedyńczy bilet (metro): 1,5 SGDl

Średnia cena najważniejszych atrakcji w Singapurze: 20-30 SGD/ za osobę

Woda mineralna: 1-2 SGD

Piwo: 3-4 SGD/ w restauracji 7 SGD

 

>>>SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Okazje cenowe wycieczek!

Niebezpieczeństwa

Singapur jest uznawany za najbardziej bezpieczny kraj na świecie, a przestępczość jest niemal zerowa. Wszystko to za sprawą rygorystycznego prawa oraz kar, które nie należą do najłagodniejszych. Jednak jak wiadomo, jest to bardzo turystyczny region, więc możemy spodziewać się drobnych (jednak nieczęstych) kradzieży kieszonkowych w zatłoczonych miejscach. Wystarczy pilnować swoich rzeczy i przestrzegać surowego prawa, a nic złego nie powinno nam się stać.

Ważne numery

Policja: 999

Pogotowie i straż pożarna: 995

Singapore General Hospital: 62223322, pogotowie: 63214311

Ambasada RP w Singapurze: 435 Orchard Road #17-02/03 Wisma Atria Singapore 238877,

Tel: +65 6235 9478

Wyłącznie w sytuacjach wymagających natychmiastowej interwencji konsula poza godzinami urzędowania (np. zgony, wypadki, itp.):

Tel.: +65 9656 6298

 

Wiesz już wszystko o Singapurze? Czas na podróż! Zgłoś się do naszego Osobistego Doradcy Podróży, a zaplanujemy za Ciebie każdy szczegół!

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-08 09:44:19
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy