Singapur

SingapurTransport

Komunikacja publiczna

Singapur ma bardzo dobrze rozwiniętą sieć komunikacji publicznej, w postaci szybkiego metra (MRT), kolejki (LRT) oraz autobusów. Metro jest najtańszym sposobem na przemieszczanie się po mieście – jednorazowy przejazd kosztuje zazwyczaj około 1,5 SGD. Można nabywać bilety jednorazowe, ale też kupić kartę EZ-Link, która kosztuje około 12 SGD, z czego 5 dolarów to bezzwrotna kaucja, a 7 SGD można wykorzystać na przejazdy. Przykłada się ją do czytnika przy każdym wyjściu i wejściu, a wtedy odpowiednia kwota zabierana jest z karty. Kartę można potem doładowywać dowolną kwotą i jest ona bezzwrotna. Metro kursuje dosyć często, ma wiele linii oraz stacji, więc dojedziemy praktycznie w każde miejsce. Jeżeli nie chcemy poruszać się metrem, możemy skorzystać z taksówek, które są w Singapurze względnie tanie i popularne. Lepszym sposobem może być Uber, czyli nieoficjalna „taksówka” z aplikacji, która jest dużo tańsza od normalnych taksówek – zapłacimy średnio od 1/3 do połowy mniej. Ubery również są w Singapurze popularnym środkiem transportu i cieszą się dużą dostępnością, nawet w godzinach nocnych.

 

>>>SPRAWDŹ TO: Marzysz o podróżowaniu po Singapurze samochodem? Pomożemy znaleźć Ci idealną wypożyczalnię!

Wynajem pojazdu

Wynajem samochodu przez turystów nie jest popularny, ponieważ rozmiary Singapuru nie pozwalają na dłuższe wycieczki. Poza tym, komunikacja publiczna jest do tego stopnia rozwinięta, że dotrzemy wszędzie i szybciej uda nam się przebić przez miasto niż samochodem. Ruch w Singapurze jest lewostronny i do wynajmu samochodu potrzebne będzie międzynarodowe prawo jazdy. Cena wynajmu auta zaczyna się od 90 euro za dobę – w międzynarodowych wypożyczalniach, w lokalnych powinniśmy zapłacić mniej.Wynajem samochodu przez turystów nie jest popularny, ponieważ rozmiary Singapuru nie pozwalają na dłuższe wycieczki. Poza tym, komunikacja publiczna jest do tego stopnia rozwinięta, że dotrzemy wszędzie i szybciej uda nam się przebić przez miasto niż samochodem. Ruch w Singapurze jest lewostronny i do wynajmu samochodu potrzebne będzie międzynarodowe prawo jazdy. Cena wynajmu auta zaczyna się od 90 euro za dobę – w międzynarodowych wypożyczalniach, w lokalnych powinniśmy zapłacić mniej.

Rower

Rowery w Singapurze nie są tak popularne jak metro i komunikacja publiczna, jednak jest możliwość ich wypożyczenia i zwiedzania wyspy w ten sposób – cena to około 10 SGD za dzień.

Autostop

Podróżowanie autostopem nie jest popularne w Singapurze, ze względu na jego niewielką powierzchnię oraz bardzo dobrze rozwiniętą komunikację publiczną, którą można dostać się w niemal każdy zakątek miasta.

 

>>>SPRAWDŹ TAKŻE: Gdzie znaleźć najlepszy nocleg w Singapurze?

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-08 09:44:19
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy