Szwajcaria

SzwajcariaKiedy jechać?

Klimat

Szwajcaria wygląda inaczej o każdej porze roku. Podobnie jak w Polsce, wiosna to okres, kiedy przyroda budzi się do życia. Lato, zwłaszcza w górach, bywa chłodniejsze i bardziej deszczowe, niż w pozostałych częściach Europy, podobnie jesień. Zima jest bajkowa i górskie rejony zawsze maja pod dostatkiem śniegu. Zwróć również uwagę ze w okresie letnim (czerwiec – sierpień) i świątecznym, liczba turystów wzrasta kilkakrotnie. Według wielu najlepszy czas na podróż do Szwajcarii to maj – czerwiec (wyjazdy letnie) – można liczyć na przyjemna pogodę i niezbyt wielu turystów, oraz luty – marzec (wyjazdy zimowe) – śnieg gwarantowany, a jest też szansa na słoneczne dni na stoku! Po świętach i feriach powinno być tez mniej ludzi. Ceny noclegów zazwyczaj są wyższe w tzw. gorącym sezonie – czerwiec – sierpień oraz grudzień – luty.

 

>>>SPRAWDŹ! Pomożemy Ci dobrać najlepszy termin na wyjazd!

Kiedy pojechać?

Wybór jest prosty – jeśli jesteś zwolennikiem sportów zimowych, wybierz miesiące zimowe. Górskie rejony są przeważnie pełne śniegu pomiędzy grudniem a marcem. Po więcej informacji zajrzyj do zakładki „Narty w Szwajcarii”. Jeśli preferujesz letnie rozrywki i sporty ekstremalne, jak paralotnie, spływy kajakowe – wybierz się do Szwajcarii latem lub późną wiosną.

Pogoda

Poniżej znajdziecie aktualną prognozę pogody w Szwajcarii:

 

Jesteście zainteresowani większą liczbą dni? Wystarczy kliknąć na powyższy przycisk prognozy pogody!

 

>>>SPRAWDŹ: Jak tanio dolecieć do Szwajcarii?

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-22 12:16:37
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy