Delhi

DelhiDojazd

Loty

Nie ma obecnie bezpośredniego połączenia lotniczego z Polski do Indii. Jednak lot do Indii nie powinien stanowić problemu, gdyż – przy przesiadce na jednym z europejskich czy bliskowschodnich miast – można do kraju dolecieć w kilka godzin. Dla przykładu loty linią Fly Emirates z przesiadką w Dubaju wynoszą (nie licząc czasu na przesiadkę) około dziesięciu godzin. Dodatkowo, przy odrobinie szczęścia natrafić można na loty z dłuższą przesiadką (na przykład w Stambule), co pozwala na (może niezbyt dokładne, ale przynajmniej częściowe) zwiedzenie nowego miasta.

Najtańsze loty z Polski przeważnie odbywają się z Warszawy, a kończą się na lotnisku imienia Mahatmy Gandhiego w Delhi (chociaż oczywiście do Indii można wybrać się także z innych polskich miast). Można także trafić na atrakcyjne cenowo bilety z bliskich miast niemieckich lub Pragi (czasem różnica wynosi kilkaset złotych). Przy rezerwacji z wyprzedzeniem dwu-, trzymiesięcznym można trafić na loty z Warszawy do Delhi za mniej niż 2000 zł, a z Berlina czy Pragi za równowartość 1500 zł. Ceną przeciętną jest około 2500 zł. Nie ma linii, które oferują tanie loty do Indii w rozumieniu europejskich przewoźników niskobudżetowych, więc podróż czy wycieczka do Indii (jako kraju dość taniego w porównaniu z warunkami polskimi) wiąże się z dużym wydatkiem w postaci biletu lotniczego. Ze względu na odległość, wykluczamy oczywiście możliwość dojazdu drogą lądową.

Transport z lotniska w Delhi

Port lotniczy jest bardzo dobrze skomunikowany z resztą miasta. Do centrum Delhi można dojechać metrem – pociągi jeżdżą co piętnaście minut od 5.00 do 23.00, a podróż do centrum zajmuje około 20 minut. Bilety można kupić w biletomacie, a koszt dojazdu to niecałe 5 zł. Jeśli chodzi o transport autobusowy, to do wyboru mamy dwie możliwości: prywatne autobusy lub komunikację miejską, jednak przy podróży z dużym bagażem (szczególnie jeśli to nasza pierwsza wizyta w Indiach), odradzamy wybór miejskich autobusów ze względu na tłok, chaos i ogólne warunki w nich panujące (co nie znaczy, że powinniśmy odmawiać sobie przejażdżki w trakcie pobytu – autobusy są nie tylko tanie, ale poruszanie się nimi stanowi swoistą przygodę).

Oczywiście najwygodniejszą opcją dojazdu z lotniska będzie taksówka – warto skorzystać z pre-paid taxi, którą można opłacić w biurze na lotnisku, aby uniknąć – czasem nieprzyjemnych – negocjacji z kierowcą oraz finalnego przepłacenia. Koszt dojazdu do centralnych części miasta nie powinien przekraczać około 300 rupii. Należy tu zwrócić uwagę na fakt, iż wielu kierowców (przede wszystkim taksówek oraz riksz) może próbować oszukać turystów – ceny transportu miejskiego w Delhi są niskie dla Europejczyków, dlatego możemy nie zauważyć próby oszustwa, jednak przy wielu przejazdach różnica może być dotkliwa, dlatego warto targować się, pytać mieszkańców o ceny oraz obserwować licznik w taksówce.

 


Jak już będziecie na miejscu, to raczej chcecie leżeć do góry brzuchem, czy spędzić czas aktywnie? Nasze wskazówki odnośnie tych obydwu kwestii i innych odkryjecie w rozdziale „Co warto/nie warto?”.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-17 14:24:40
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy