Delhi

DelhiInne

Waluta

Waluta w Indiach to rupia indyjska (1 rupia = 100 paisa)

1 rupia = ok. 0,06 zł

Ceny

Warto wiedzieć, że w Indiach ceny atrakcji turystycznych dla obcokrajowców znacznie różnią się od cen lokalnych, dlatego przeważnie należy stanąć w oddzielnej kolejce do kasy dla turystów.

Dodatkowo w niektórych miejscach należy uiścić dodatkową opłatę za możliwość robienia zdjęć. W delhijskiej świątyni Akshardham w ogóle nie można robić zdjęć, a kontrola osobista przed wejściem jest bardzo dokładna.

Ciekawostki

Indie to wspaniałe miejsce na podróż – kraj związany jest z burzliwą historią, bardzo bogatą kulturą, skomplikowanymi podziałami społecznymi, zróżnicowaną kuchnią, wielością zabytków, świątyń, a także przyrodą, która zachwyca. Wybierając się do tego kraju należy mieć na uwadze, iż obszar kulturowy znacząco różni się od kręgu kultury europejskiej. Mieszkańcy są bardzo zainteresowani przybyszami spoza kraju, jednak czasami pozornie przyjazne zachowanie może okazać się po prostu próbą wyłudzenia pieniędzy. Należy zachować zdrowy rozsądek. Delhi to duże miasto, w którym spotkać możecie zarówno ciekawych i pomocnych ludzi, jak również osoby, które czekają na możliwość wykorzystania niewiedzy turysty. Niebezpieczeństwa dotyczyć mogą także kwestii higieny i zdrowia, dlatego zdecydowanie trzeba zwracać uwagę na czystość czy obecność owadów. Poza tym, ze względu na duże zainteresowanie krajem ze strony turystów, infrastruktura w opisywanych miejscach jest rozwinięta na tyle, żebyście mogli podróżować ze względną łatwością.

W indyjskich świątyniach należy poruszać się boso, poza tym wejście wymaga oczywiście odpowiedniego ubioru. W meczetach kobiety muszą zakryć włosy.

Przy wyjeździe w opisywany region należy przygotować się na zmiany temperatury. Latem w Delhi sięgać ona może nawet do 40 stopni, jednak pogoda w Indiach jest dość zróżnicowana, przy czym dodatkowo musicie zwrócić uwagę na konieczność posiadania cieplejszych ubrań ze względu na klimatyzację w wielu miejscach (metro, biura, centra handlowe).

Ze względu na konieczność posiadania wizy przy wyjeździe do kraju raczej nie możemy skorzystać z możliwości wyjazdu last minute; jednakże warto śledzić portale i wyszukiwarki lotów, gdyż czasami można trafić na duże promocje.

Indie to niesamowicie zróżnicowana, bardzo bogata kultura. Jednak różni się ona znacząco od kultury europejskiej, dlatego – ze względów szacunku oraz grzeczności – należy dostosować się do niektórych reguł obowiązujących w kraju (należą do nich między innymi skromny strój, unikanie spożywania alkoholu, szczególnie z miejscach publicznych, nieokazywanie sobie czułości w miejscach publicznych, szacunek do świątyń, zdejmowanie obuwia, niejedzenie lewą ręką).

Ceny w Indiach nie należą do najwyższych, jednak próby oszukiwania turystów są nagminne. Należy zachować czujność, a w sytuacji zakupów na bazarze czy ustalania ceny przejazdu wręcz należy się targować.

Ważne numery

W Delhi znajduje się Ambasada Rzeczpospolitej Polskiej (50-M Shantipath, Chanakyapuri, New Delhi - 110 021; tel. 00 91 11 414 96 900) oraz Instytut Kultury Polskiej.

 


Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-17 14:24:40
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy