Delhi

DelhiKiedy jechać?

Klimat

Warunki geograficzne w kraju są dość zróżnicowane – można wyróżnić strefy klimatyczne: górska, podzwrotnikowa, zwrotnikowa oraz sucha. Delhi znajduje się w strefie zwanej subtropikalną. Można zaobserwować tam cztery główne pory roku: zima, lato, pora deszczowa (monsunowa) oraz pora pomonsunowa. Zima trwa mniej więcej od połowy listopada do marca, a czerwiec to z reguły miesiąc monsunowy. Najcieplejszym miesiącem jest maj, gdzie temperatury sięgają nawet do 40oC.

W podróż najlepiej wybrać się w okresie zimowym, gdyż nadal jest to pora ciepła, aczkolwiek bez dokuczliwych upałów. Jest to dobra pora na zwiedzanie miast. Jednak w przypadku wyjazdu w najcieplejszych miesiącach, warto udać się do miejscowości górskich (takich jak na przykład Nainital), gdzie temperatura jest znacznie niższa, co może przynieść ulgę od upałów oraz uczynić zwiedzanie przyjemniejszym.

Kiedy pojechać?

Ciekawostką jest także fakt, iż zdecydowana większość indyjskich wesel odbywa się w chłodniejszych miesiącach, więc jeśli będziecie mieć odrobinę szczęścia, możecie zostać zaproszeni na takie wydarzenie.

Poza tym okresy, w których warto przybyć do Indii to te, w których odbywają się najważniejsze festiwale – Holi (święto kolorów, z reguły w marcu), Diwali (święto świateł, z reguły w październiku), gdyż daje to niepowtarzalną okazję do wzięcia udziału w hucznych obchodach tychże świąt. W przypadku pobytu w Delhi w czasie świąt należy zachować szczególną ostrożność, gdyż turyści, szczególnie zagubieni w tłumie, są łatwą ofiarą dla kieszonkowców.

Pogoda

Poniżej znajdziecie aktualną prognozę pogody w Delhi:

 
 

Jesteście zainteresowani większą liczbą dni? Wystarczy kliknąć na powyższy przycisk prognozy pogody!

 


 Znasz film „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz”? „Ja to, proszę pana, mam bardzo dobre połączenie. Wstaję rano za piętnaście trzecia. Latem to już widno. Za piętnaście trzecia jestem ogolony, bo golę się wieczorem. Śniadanie jadam na kolację. Tylko wstaję i wychodzę”. Jeśli chcecie wiedzieć, czy też macie bardzo dobre połączenie tam, dokąd się wybieracie, przeczytajcie uważnie rozdział „Dojazd”.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-17 14:24:40
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy