Szanghaj

SzanghajDojazd

Loty

W okolicach Szanghaju znajdują się dwa międzynarodowe lotniska. Mniejszym z nich jest Hongqiao International Airport, obsługujący loty krajowe oraz międzynarodowe, ale o regionalnym zasięgu. Głównym lotniskiem jest Pudong International Airport, obsługujący loty z całego świata. Z Polski nie ma bezpośredniego połączenia, ale mnóstwo linii lotniczych proponuje loty z przesiadkami w naprawdę świetnych cenach. Zwykle wahają się one w przedziale 1400-2000, ale cierpliwość może się opłacić, bo zdarzają się bilety i za 1200 złotych. Taniej jest w okresie zimowym. Z Warszawy z przesiadką można dolecieć do Szanghaju wieloma liniami, jednak zwykle najkorzystniejsze oferty mają Emirates oraz Qatar Airways. Zresztą, warto choć raz w życiu przelecieć się tymi luksusowymi liniami, które chyba w najlepszy sposób dbają o swoich pasażerów. Czas trwania lotu, ze względu na ogromną odległość, jest oczywiście proporcjonalnie długi. Lecąc liniami Qatar lub Emirates pierwszy przystanek zaliczymy po około 6 godzinach (odpowiednio przesiadki w Doha lub Dubaju). Potem czeka nas dłuższy odcinek, około 9-10 godzin. Loty z sąsiednich państw europejskich nie są dużo dłuższe. Z Niemiec na przykład loty trwają około 11-12 godzin. Obydwa lotniska są ze sobą połączone zieloną linią metra (2), która przejeżdża przez najważniejsze, z punktu widzenia turysty, części miasta oraz ścisłe centrum. Koszt podróży z lotniska Pudong do centrum to jedyne 7 CNY.

 


Jak już będziecie na miejscu, to raczej chcecie leżeć do góry brzuchem, czy spędzić czas aktywnie? Nasze wskazówki odnośnie tych obydwu kwestii i innych odkryjecie w rozdziale „Co warto/nie warto?".

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-17 19:45:11
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy