Belgia

BelgiaKiedy jechać?

Klimat

W Belgii panuje klimat umiarkowany morski. Charakteryzuje się on wysokimi opadami przez cały rok (200 dni deszczowych rocznie) oraz niewielkimi amplitudami temperatur. Średnia temperatura w styczniu to 3°C, a w lipcu 18°C. Zimy są łagodne, a lata nie należą do upalnych. Typową cechą klimatu Belgii jest duża wilgotność powietrza.

 

>>>SPRAWDŹ! Pomożemy Ci dobrać najlepszy termin na wyjazd!

Kiedy pojechać?

grand-palace-europa-bruksela-belgia-breakplanNajlepsze pory roku na wizytę w Belgii to wiosna, lato i wczesna jesień. Wtedy pogoda w Belgii jest najlepsza: temperatury są najprzyjemniejsze, mamy większą szansę na słoneczną pogodę, a wilgotność powietrza jest niższa i nie tak uciążliwa jak w okresie zimowym. Już wiecie kiedy jechać, zostało tylko zaplanowanie wszystkiego innego. Zdajemy sobie sprawę, że organizacja takiej wycieczki nie jest łatwa, więc chętnie zrobimy to za Was. Wystarczy, że napiszecie na maila (rezerwacje@breakplan.com) lub na Facebooku. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

Pogoda

Poniżej znajdziecie aktualną prognozę pogody w Belgii:

 

Jesteście zainteresowani większą liczbą dni? Wystarczy kliknąć na powyższy przycisk prognozy pogody!

 

 >>>SPRAWDŹ: Jak tanio dolecieć do Belgii?

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-07-22 07:33:14
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy