Belgia

BelgiaKiedy jechać?

Klimat

W Belgii panuje klimat umiarkowany morski. Charakteryzuje się on wysokimi opadami przez cały rok (200 dni deszczowych rocznie) oraz niewielkimi amplitudami temperatur. Średnia temperatura w styczniu to 3°C, a w lipcu 18°C. Zimy są łagodne, a lata nie należą do upalnych. Typową cechą klimatu Belgii jest duża wilgotność powietrza.

 

>>>SPRAWDŹ! Pomożemy Ci dobrać najlepszy termin na wyjazd!

Kiedy pojechać?

grand-palace-europa-bruksela-belgia-breakplanNajlepsze pory roku na wizytę w Belgii to wiosna, lato i wczesna jesień. Wtedy pogoda w Belgii jest najlepsza: temperatury są najprzyjemniejsze, mamy większą szansę na słoneczną pogodę, a wilgotność powietrza jest niższa i nie tak uciążliwa jak w okresie zimowym. Już wiecie kiedy jechać, zostało tylko zaplanowanie wszystkiego innego. Zdajemy sobie sprawę, że organizacja takiej wycieczki nie jest łatwa, więc chętnie zrobimy to za Was. Wystarczy, że napiszecie na maila (rezerwacje@breakplan.com) lub na Facebooku. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

Pogoda

Poniżej znajdziecie aktualną prognozę pogody w Belgii:

 

Jesteście zainteresowani większą liczbą dni? Wystarczy kliknąć na powyższy przycisk prognozy pogody!

 

 >>>SPRAWDŹ: Jak tanio dolecieć do Belgii?

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-07-22 07:33:14
Michał
Redaktor
strona www:
adres:
https://www.breakplan.com
Warszawa / Polska

Wielbiciel pięknej pogody i pogoni za nią po świecie. Jego głód do podróżowania i poznawania świata znajduje ujście w organizowaniu wyjazdów innych osób, które pragną zwiedzać nowe miejsca indywidualnie, dogłębnie i bez przepłacania. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się z innymi poprzez działalność portalu Breakplan.pl.