Belgia

BelgiaZdrowie i bezpieczeństwo

Opieka zdrowotna

Jeszcze przed wyjazdem, w Polsce, najlepiej wyrobić sobie darmową kartę EKUZ (Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego). Szczegółowe informacje na temat karty i zasad korzystania z EKUZ w Belgii można znaleźć na stronie www.ekuz.nfz.gov.pl.

grote-markt-bruksela-belgia-breakplanOsoby do 30. roku życia mogą wykupić ubezpieczenie w postaci karty Euro 26, ISIC lub IYTC, które oprócz ubezpieczenia zapewniają też szereg zniżek w muzeach, restauracjach, kawiarniach, itp.

Jeśli w czasie wyjazdu zamierzamy uprawiać sporty ekstremalne, należy wykupić dodatkowe ubezpieczenie.

Nie chcecie martwić się kosztami opieki medycznej na miejscu? Wybierzcie najlepsze ubezpieczenie i cieszcie się wyjazdem w pełni i bez stresu :).

 

>>>SPRAWDŹ: Ogrom ofert ubezpieczeniowych Cię przytłacza? Chętnie pomożemy wybrać najlepszą ofertę! Kliknij po więcej informacji.

Szczepienia

Szczepienia nie są wymagane.

Higiena

Belgia to jeden z najlepiej rozwiniętych krajów UE, a co za tym idzie, poziom życia jest bardzo wysoki. Choć centrum Brukseli czasem bywa określane jako dość brudne, to Belgowie należą do narodów dbających o czystość.

Woda z kranu jest zdatna do spożycia bez przegotowania.

 

>>>ZOBACZ TAKŻE: Przydatne informacje przed podrożą do Belgii.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-07-22 07:33:14
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy