Birma

BirmaKiedy jechać?

Klimat

Birma w większości leży w strefie klimatu zwrotnikowego monsunowego i posiada dwie pory roku: suchą i deszczową. Pora sucha trwa mniej więcej od listopada do maja, zaś pora deszczowa od połowy maja do października. Na najbardziej intensywne opady można trafić w czerwcu, lipcu i sierpniu. W tym okresie jest równocześnie bardzo wilgotno i gorąco, a obfite deszcze mogą skutkować podtopieniami, które uniemożliwiają niekiedy przejazd przez niektóre drogi. Dla przykładu, w lipcu i sierpniu średnia liczba dni deszczowych wynosi po 26. Dla nas to stanowczo za dużo deszczu w ciągu miesiąca! ☺

Kiedy pojechać?

Najlepszy okres do odwiedzenia Birmy trwa od listopada do lutego. Wtedy to w kraju jest mało opadów, a temperatury nie przyprawiają o zawroty głowy. Średnio jest to 30-35oC w ciągu dnia oraz 19oC w nocy.

Kiepskim wyborem jest za to wyjazd między marcem a majem, ponieważ w tym czasie panują ciężkie do zniesienia upały (około 37oC). Oprócz tego, w maju zaczyna się już pora deszczowa, która również nie sprzyja zwiedzaniu.

 

 

Jeśli znaleźliście się na tej stronie to na pewno jesteście zainteresowani wycieczką do Birmy. Jeśli chcesz poznać wiecej szczegółów wejdź tutaj. Możecie również zarezerwować wczasy za pomocą naszej wyszukiwarki. Możesz również wypożyczyć samochód ze strony naszego partnera! :)

Pogoda

Poniżej znajdziecie aktualną prognozę pogody w Rangun: 

 

 

Jesteście zainteresowani większą liczbą dni? Wystarczy kliknąć na powyższy przycisk prognozy pogody!

 


Znasz film "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz"? "Ja to proszę Pana mam bardzo dobre połączenie. Wstaje rano za piętnaście trzecia. Latem to już widno. Za piętnaście trzecia jestem ogolony, bo golę się wieczorem. Śniadanie jadam na kolację. Tylko wstaje i wychodzę." Jeśli chcecie wiedzieć, czy też macie bardzo dobre połączenie, tam dokąd się wybieracie, przeczytajcie uważnie rozdział  "Dojazd".

 Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.comProsimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na Fejsiepolubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-03-16 00:57:52
Breakludek
Redaktor
strona www:
adres:
http://www.breakplan.com
Warszawa / Polska

Robię, co w mojej mocy, byś mógł korzystać w pełni i przede wszystkim ZA DARMO z przewodników, które dla Ciebie tworzę. Staram się, by były one jak najwyższej jakości, a informacje w nich zawarte - świeższe niż świeże bułeczki ;). Koniec z nudnymi, suchymi informacjami! Oto jestem ja, Twój rycerz i pojawiłem się tu, by uwolnić Cię od przewodnikowej nudy ;). Porzuć swój strach i obawy, że nie znajdziesz ciekawych i przydatnych informacji o kraju, który Cię interesuje!

A tak w ogóle to cześć, miło Cię widzieć! Ach, nie przedstawiłem się. Pewnie zastanawiasz się, kim jest ten przystojny, wspaniale zbudowany i przesympatyczny z okularów, beztroski mężczyzna? Tak, to ja, we własnej osobie! Jestem Breakludek i pozwoliłem sobie objąć jedno z najwyższych stanowisk na tym portalu - Redaktora Naczelnego. Wszystko to czym się zajmuję ja, skromny, pozbawiony kompleksów miłośnik życia, zawarłem w pierwszych kilku linijkach tego opisu :)