Indonezja

IndonezjaPraca i studia

Praca

Zmartwimy Was – w Indonezji znalezienie pracy na wolnym rynku graniczy z cudem, ponieważ Polska nie ma podpisanej dwustronnej umowy w tej sprawie. Jeśli jednak Wam się poszczęści i zdobędziecie wymarzoną posadę, wówczas Wasz pracodawca koniecznie musi złożyć wniosek o tzw. wizę pracy. Lepiej jeśli sami tego nie będziecie robić, bowiem może się to wiązać z dodatkowymi opłatami (łapówki). Otrzymanie takiej wizy jest niezbędne do podjęcia pracy. Za jej brak przewidziane są dość srogie kary: więzienie/ grzywna (od 25 mln IDR do nawet 250 mln IDR). Oczywiście bez znajomości języka angielskiego nie macie czego szukać. Od 2015 roku wprowadzony został obowiązek zdania egzaminu na poziomie proficiency z języka indonezyjskiego – na szczęście nie dotyczy to obcokrajowców, którzy otrzymali pracę na wysokich stanowiskach kierowniczych.

Wolontariat

Jeśli chcecie dobrze spożytkować energię i zrobić coś dla innych – wyjedźcie na wolontariat. Ofertę możecie znaleźć na stronie Global Volunteer – organizującej międzynarodowe projekty wolontariackie. Dzięki działalności Global Volunteer każdy podejmowany projekt wspiera Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Jak się za to zabrać? Nic prostszego – pierwszym krokiem oddzielającym Was od wyjazdu do Indonezji jest wypełnienie formularza. Następnie szukacie w bazie interesującej Was oferty, po czym aplikujecie. Gdy Wasz udział zostanie już potwierdzony wówczas organizowane jest dla Was szkolenie, a później już pozostaje tylko spakowanie walizek. W ramach wolontariatu otrzymacie wyżywienie, zakwaterowanie oraz transport i co bezcenne: pomoc mentalną przez okres trwania Waszego pobytu w obcym kraju. Aby ten sen się ziścił, musicie spełnić trzy warunki: ukończyć 18 lat, znać język angielski oraz mieć nie więcej niż 30 lat. Dokładne informacje znajdziecie pod adresem: http://aiesec.pl/wolontariat/.

Studia

Cudzoziemcy bezproblemowo mogą studiować na terenie Indonezji (96 uczelni prowadzi zajęcia w języku angielskim). Kojarzycie to przysłowie, że w życiu nie ma nic za darmo? Otóż nauka na indonezyjskich uczelniach państwowych wiąże się z kosztami za czesne i wpisowe – 10 800 USD/ 7 500 USD. Mamy dla Was dobrą wiadomość – co roku polscy studenci mogą ubiegać się o stypendium, które przyznawane jest w ramach programu Darmasiswa.

 


Jeżeli przeczytaliście prawie wszystkie rozdziały przewodnika, a nie doszukaliście się informacje o miejscowej walucie, sposobach wymiany pieniędzy, lokalnych cenach, ważnych numerach, niebezpieczeństwach lub po prostu ciekawostkach o interesującym Was miejscu, spokojnie – zajrzyjcie do rozdziału „Inne”.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-03-16 16:34:45
Breakludek
Redaktor
strona www:
adres:
http://www.breakplan.com
Warszawa / Polska

Robię, co w mojej mocy, byś mógł korzystać w pełni i przede wszystkim ZA DARMO z przewodników, które dla Ciebie tworzę. Staram się, by były one jak najwyższej jakości, a informacje w nich zawarte - świeższe niż świeże bułeczki ;). Koniec z nudnymi, suchymi informacjami! Oto jestem ja, Twój rycerz i pojawiłem się tu, by uwolnić Cię od przewodnikowej nudy ;). Porzuć swój strach i obawy, że nie znajdziesz ciekawych i przydatnych informacji o kraju, który Cię interesuje!

A tak w ogóle to cześć, miło Cię widzieć! Ach, nie przedstawiłem się. Pewnie zastanawiasz się, kim jest ten przystojny, wspaniale zbudowany i przesympatyczny z okularów, beztroski mężczyzna? Tak, to ja, we własnej osobie! Jestem Breakludek i pozwoliłem sobie objąć jedno z najwyższych stanowisk na tym portalu - Redaktora Naczelnego. Wszystko to czym się zajmuję ja, skromny, pozbawiony kompleksów miłośnik życia, zawarłem w pierwszych kilku linijkach tego opisu :)