Dublin

DublinGdzie spać?

Gdzie spać?

Jeśli chcecie znaleźć tani hostel, Dublin jest dobrze na to przygotowany. Większość turystów decyduje się właśnie na stosunkowo tanie noclegi w hostelach, które zlokalizowane są w centrum miasta (głównie dzielnica Temple Bar). By zapoznać się z aktualnymi cenami noclegów wystarczy, że klikniecie tutaj. Ze względu na cenę, najpopularniejsze są pokoje wieloosobowe – jeśli nie przeszkadza Wam obecność 20 osób w jednym pokoju, a nawet docenicie towarzystwo ciekawych ludzi z różnych rejonów świata, to jest opcja dla Was. Pomijając cenę, szczególnie polecamy ten sposób spędzenia czasu w Dublinie ze względu na atmosferę panującą w tego typu miejscach. Rano wszyscy spotykają się w ogromnej kuchni na śniadaniu – (w niektórych hostelach jest ono wliczone w cenę noclegu), gdzie każdy przygotowuje sobie tosty z masłem orzechowym, płatki, czy mocną kawę by zebrać siły na cały dzień zwiedzania. A po powrocie możecie dla relaksu zejść do wspólnego salonu, by wraz z napotkanymi tam osobami, pooglądać mecz, zagrać w gry planszowe, piłkarzyki czy po prostu zrelaksować się przy muzyce lub ciekawej rozmowie. Kto wie? Może nawet się zaprzyjaźnicie i ruszycie kolejnego dnia na wspólne zwiedzanie lub wymienicie się wrażeniami o miejscach, które zdążyliście już odwiedzić? Jeśli chcecie dać się porwać przygodzie, zajrzyjcie na podstronę Wycieczka na własną rękę i spełnijcie swoje marzenia!

Z własnego doświadczenia polecamy hostel Kinlay House, prawdopodobnie najtańszy w Dublinie, ze świetną lokalizacją (zwłaszcza dla entuzjastów nocnego życia), z dobrymi warunkami noclegowymi, wliczonym w cenę śniadaniem i dostępem do Wi-Fi. W podobnym standardzie znajdziecie w pobliżu popularne szczególnie wśród młodych turystów hostele: Isaacs, Abbey Court, Jacobs Inn, Abigails, Four Courts, Avalon House, Backpackers Citihostel oraz Paddy's Palace.

Jeśli wolicie jednak spędzać czas we własnym gronie i spać w wyższym standardzie, zdecydujcie się na hotel. Dublin nie zawiedzie Was swoją ofertą – większość ma przyznane 4 bądź 5 gwiazdek, między innymi najpopularniejsze z nich: Ashling, The Gresham, The Merrion, The Fitzwilliam czy renesansowy The Shelbourne Hotel. Możecie też wynająć od lokalnych właścicieli apartamenty – Dublin pod tym kątem jest pełen ofert zarówno bardziej luksusowych mieszkań jak i opcji na mniejszy budżet.

Nie każdy oczywiście lubi miejską dżunglę, dlatego innego typu noclegi Dublin znajdzie dla Was w otoczeniu przyrody na polach kempingowych, których opisy z podaniem możliwych udogodnień i lokalizację na mapie znajdziecie tutaj: http://www.camping-ireland.ie.

 


 „Przez żołądek do serca” – sprawdźcie w rozdziale „Jedzenie i napoje” co i gdzie jeść i pić, będąc na miejscu, tak, aby Wasza podróż była niezapomniana nie tylko ze względu na walory wizualne.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres www.breakplan.pl? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2019-07-08 16:52:45
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy