Dublin

DublinKiedy jechać?

Klimat

Klimat Irlandii określa się jako typ umiarkowany morski wilgotny, ukształtowany przez powietrze sunące znad Oceanu Atlantyckiego, łagodzony Prądem Północnoatlantyckiem, co od razu wyczujecie w atmosferze miasta. Najzimniejsze dni w roku przypadają na styczeń i luty, gdy temperatura spada do ok. 5 stopni, natomiast najcieplej jest w lipcu i sierpniu – mimo że średnie temperatury zatrzymują się na poziomie 16 stopni, to zdarzają się oczywiście dni, gdy jeszcze nawet na początku września możemy spacerować przy prawie 30 stopniowym ciepełku. W samym Dublinie ilość opadów jest znacznie niższa niż w zachodniej części wyspy (ok. 760 mm), przy czym możemy się spodziewać deszczu ok. 200 dni w roku.

Jeśli więc chodzi o sam Dublin, pogoda raczej nie rozpieszcza - praktycznie zawsze lepiej mieć w plecaku parasol lub pelerynę przeciwdeszczową. Zawsze możecie też wypożyczyć samochód i zwiedzić wszystkie zakątki miasta, bez obawy o przemoknięcie. Na całe szczęście Irlandia jest wolna od wszelkich zagrożeń katastrofami naturalnymi, więc bez obawy możecie jechać do Dublina o każdej porze roku.

Kiedy pojechać?

W maju i czerwcu możecie się spodziewać największej ilości słońca i najwyższych średnich temperatur – dlatego te miesiące wydają się najlepsze na odwiedzenie Dublina. Poza tym jeszcze nie zaczyna się wtedy typowy, wakacyjny sezon turystyczny i istnieje duża szansa, że unikniecie tłumów przybywajacych do Dublina w lipcu. Jeśli jednak możecie pozwolić sobie na urlop dopiero na przełomie sierpnia i września – wciąż macie szansę załapać się na temperatury powyżej 20 stopni i okazję na wygrzanie się w słońcu. Gdybyście mieli ochotę zwiedzić Zoo i Narodowy Ogród Botaniczny najlepiej przyjedźcie w okresie od marca do września – godziny otwarcie tych miejsc są wtedy znacznie dłuższe i przyroda wydaje się bardziej rozbudzona. Za to jeśli chcecie wziąć udział w jednym z największych wydarzeń muzycznych Dublina – Tradfest Temple Bar, trwającym zwykle ok. 5 dni, odbywającym się w najważniejszych punktach miasta, takich jak ratusz, Zamek Dubliński czy Katedra św. Patryka – zarezerwujcie sobie pobyt w mieście na ostatni tydzień stycznia.

Pogoda

Poniżej znajdziecie aktualną prognozę pogody w Dublinie:

 
 

Jesteście zainteresowani większą liczbą dni? Wystarczy kliknąć na powyższy przycisk prognozy pogody!

 


 Znasz film „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz”? „Ja to, proszę pana, mam bardzo dobre połączenie. Wstaję rano za piętnaście trzecia. Latem to już widno. Za piętnaście trzecia jestem ogolony, bo golę się wieczorem. Śniadanie jadam na kolację. Tylko wstaję i wychodzę”. Jeśli chcecie wiedzieć, czy też macie bardzo dobre połączenie, tam dokąd się wybieracie, przeczytajcie uważnie rozdział „Dojazd”.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres www.breakplan.pl? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2019-07-08 16:52:45
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy