Austria

AustriaKiedy jechać?

Klimat

Austria położona jest w strefie klimatu umiarkowanego, na który wpływają masy powietrza atlantyckiego oraz kontynentalnego. Rozciągłość Austrii z zachodu na wschód, a także zróżnicowana topografia dzieli kraj na kilka stref klimatycznych.

Alpejska tundra-austria-breakplan

Jeśli, więc planowaliście wyjazd do Austrii, to nie ma na co czekać! Zarówno w lecie, jak i w zimie każdy znajdzie tam coś dla siebie. Pamiętajcie, że zimą czekają na Was piękne, ośnieżone, alpejskie stoki, a latem mnóstwo urokliwych miast, z których każde ma do zaoferowania naprawdę wiele. Nawiasem mówiąc, Wiedeń w maju czy Innsbruck w październiku są również czarujące.

Dużą część austriackiego terytorium zajmują Alpy, które odgrywają istotną rolę w kształtowaniu klimatu. Alpejski klimat charakteryzuje się krótkim latem, długą zimą i obfitymi opadami. Na wielu górskich szczytach śnieg utrzymuje się przez cały rok.

Na zachodzie Austrii przeważa klimat kontynentalny, gdzie lato jest gorące, zaskoczyć Was tu może prawie śródziemnomorski klimat. Zimy są nieszczególnie mroźne, opadów jest niewiele. Wschód kraju wraz z Wiedniem to najsuchsze tereny w Austrii. Zima jest zazwyczaj dość mroźna, ale opady są stosunkowo niewielkie. Lato jest ciepłe i przyjemne.

Kiedy pojechać?

Generalizując, w Austrii, tak jak w Polsce, występują cztery pory roku. Kraj ten jest więc idealnym celem podróży przez cały rok. Historyczne miasta pięknie wyglądają zarówno wiosną, jak i jesienią. Zima przyciąga miłośników wszelkich sportów zimowych, a alpejskie regiony zapewniają śnieg od listopada do kwietnia. W Alpy na górskie wędrówki i wspinaczkę warto wybrać się także latem, o tej porze roku warto również spróbować sportów wodnych na jeziorach Karyntii.

Jak widzicie w Austrii jest mnóstwo możliwości spędznia wolnego czasu. Jeszcze więcej pomysłów znajdziecie w wyszukiwarce wczasów, gdzie najpopularniejsze biura podróży przygotowały setki ofert, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Pogoda

Poniżej znajdziecie aktualną prognozę pogody w Wiedniu:

 

Jesteście zainteresowani większą liczbą dni? Wystarczy kliknąć na powyższy przycisk prognozy pogody!

 


Znasz film „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz”? „Ja to, proszę pana, mam bardzo dobre połączenie. Wstaję rano za piętnaście trzecia. Latem to już widno. Za piętnaście trzecia jestem ogolony, bo golę się wieczorem. Śniadanie jadam na kolację. Tylko wstaję i wychodzę”. Jeśli chcecie wiedzieć, czy też macie bardzo dobre połączenie, tam dokąd się wybieracie, przeczytajcie uważnie rozdział „Dojazd”.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.pl? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-03-16 01:18:29
Breakludek
Redaktor
strona www:
adres:
http://www.breakplan.com
Warszawa / Polska

Robię, co w mojej mocy, byś mógł korzystać w pełni i przede wszystkim ZA DARMO z przewodników, które dla Ciebie tworzę. Staram się, by były one jak najwyższej jakości, a informacje w nich zawarte - świeższe niż świeże bułeczki ;). Koniec z nudnymi, suchymi informacjami! Oto jestem ja, Twój rycerz i pojawiłem się tu, by uwolnić Cię od przewodnikowej nudy ;). Porzuć swój strach i obawy, że nie znajdziesz ciekawych i przydatnych informacji o kraju, który Cię interesuje!

A tak w ogóle to cześć, miło Cię widzieć! Ach, nie przedstawiłem się. Pewnie zastanawiasz się, kim jest ten przystojny, wspaniale zbudowany i przesympatyczny z okularów, beztroski mężczyzna? Tak, to ja, we własnej osobie! Jestem Breakludek i pozwoliłem sobie objąć jedno z najwyższych stanowisk na tym portalu - Redaktora Naczelnego. Wszystko to czym się zajmuję ja, skromny, pozbawiony kompleksów miłośnik życia, zawarłem w pierwszych kilku linijkach tego opisu :)

  • Wiedeń - plan wycieczki
    Czy wiecie, że Wiedeń po raz ósmy z rzędu upla...
    WIĘCEJ>>