Austria

AustriaKiedy jechać?

Klimat

Austria położona jest w strefie klimatu umiarkowanego, na który wpływają masy powietrza atlantyckiego oraz kontynentalnego. Rozciągłość Austrii z zachodu na wschód, a także zróżnicowana topografia dzieli kraj na kilka stref klimatycznych.

Jeśli, więc planowaliście wyjazd do Austrii, to nie ma na co czekać! Zarówno w lecie, jak i w zimie każdy znajdzie tam coś dla siebie. Pamiętajcie, że zimą czekają na Was piękne, ośnieżone, alpejskie stoki, a latem mnóstwo urokliwych miast, z których każde ma do zaoferowania naprawdę wiele. Nawiasem mówiąc, Wiedeń w maju czy Innsbruck w październiku są również czarujące.

Dużą część austriackiego terytorium zajmują Alpy, które odgrywają istotną rolę w kształtowaniu klimatu. Alpejski klimat charakteryzuje się krótkim latem, długą zimą i obfitymi opadami. Na wielu górskich szczytach śnieg utrzymuje się przez cały rok.

Na zachodzie Austrii przeważa klimat kontynentalny, gdzie lato jest gorące, zaskoczyć Was tu może prawie śródziemnomorski klimat. Zimy są nieszczególnie mroźne, opadów jest niewiele. Wschód kraju wraz z Wiedniem to najsuchsze tereny w Austrii. Zima jest zazwyczaj dość mroźna, ale opady są stosunkowo niewielkie. Lato jest ciepłe i przyjemne.

 

>>>SPRAWDŹ! Pomożemy Ci dobrać najlepszy termin na wyjazd!

Kiedy pojechać?

Generalizując, w Austrii, tak jak w Polsce, występują cztery pory roku. Kraj ten jest więc idealnym celem podróży przez cały rok. Historyczne miasta pięknie wyglądają zarówno wiosną, jak i jesienią. Zima przyciąga miłośników wszelkich sportów zimowych, a alpejskie regiony zapewniają śnieg od listopada do kwietnia. W Alpy na górskie wędrówki i wspinaczkę warto wybrać się także latem, o tej porze roku warto również spróbować sportów wodnych na jeziorach Karyntii.

Jak widzicie w Austrii jest mnóstwo możliwości spędznia wolnego czasu. Jeszcze więcej pomysłów znajdziecie w wyszukiwarce wczasów, gdzie najpopularniejsze biura podróży przygotowały setki ofert, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Pogoda

Poniżej znajdziecie aktualną prognozę pogody w Wiedniu:

 

Jesteście zainteresowani większą liczbą dni? Wystarczy kliknąć na powyższy przycisk prognozy pogody!

 

>>>SPRAWDŹ: Jak tanio dolecieć do Austrii?

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-30 08:27:53
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy

  • Wiedeń - plan wycieczki
    Czy wiecie, że Wiedeń po raz ósmy z rzędu upla...
    WIĘCEJ>>