Austria

AustriaZdrowie i bezpieczeństwo

Opieka zdrowotna

W Austrii system zdrowotny jest wysoko rozwinięty, a co za tym idzie opieka medyczna stoi na bardzo wysokim poziomie.

Każdym, kto mieszka w tym kraju musi płacić ubezpieczenie zdrowotne, które jest częścią socjalnego systemu ubezpieczenia, a jego stawka uzależniona jest od stanowiska pracy i dochodów.

W skład takiego pakietu ubezpieczeniowego wchodzą m.in.: obsługa medyczna przez lekarza ogólnego i specjalistów, leczenie dentystyczne i opieka szpitalna.

Przed wyjazdem do Austrii w celach turystycznych, by korzystać z tamtejszej opieki zdrowotnej należy wyrobić sobie kartę EKUZ (Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego) w Narodowym Funduszu Zdrowia. Owa karta stanowi podstawę do udzielenia niezbędnych świadczeń zdrowotnych na terenie Unii Europejskiej.

 

>>>SPRAWDŹ: Ogrom ofert ubezpieczeniowych Cię przytłacza? Chętnie pomożemy wybrać najlepszą ofertę! Kliknij po więcej informacji.

 

W trakcie wakacji nikt nie chce martwić się o koszty. Tym bardziej koszty związne z opieką zdrowotną. Jednak w życiu różnie bywa i warto również o tym pomyśleć. Aby ten przykry obowiązek zrzucić na kogoś innego, polecamy zapoznać się z ofertą ubezpieczeń turystycznych proponowanych przez naszego partnera. Kilka minut czytania, kilka kliknięć, jeden wybór i spokój ducha przez cały urlop. Opłaca się, prawda?

Szczepienia

Szczepienia nie są wymagane.

Higiena

Austria jest bardzo czystym państwem. Warunki życia w tym kraju uznawane są za jedne z najlepszych na świecie. Stan wody jest bardzo dobry i bez obaw możecie pić ją prosto z kranu, nawet w Wiedniu. Austriacy bardzo dbają o czystość, odznaczają się także wysoką świadomością ekologiczną.

 

>>>ZOBACZ TAKŻE: Praca i studia w Austrii.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-30 08:27:53
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy

  • Wiedeń - plan wycieczki
    Czy wiecie, że Wiedeń po raz ósmy z rzędu upla...
    WIĘCEJ>>