Austria

AustriaZdrowie i bezpieczeństwo

Opieka zdrowotna

W Austrii system zdrowotny jest wysoko rozwinięty, a co za tym idzie opieka medyczna stoi na bardzo wysokim poziomie.

Każdym, kto mieszka w tym kraju musi płacić ubezpieczenie zdrowotne, które jest częścią socjalnego systemu ubezpieczenia, a jego stawka uzależniona jest od stanowiska pracy i dochodów.

W skład takiego pakietu ubezpieczeniowego wchodzą m.in.: obsługa medyczna przez lekarza ogólnego i specjalistów, leczenie dentystyczne i opieka szpitalna.

Przed wyjazdem do Austrii w celach turystycznych, by korzystać z tamtejszej opieki zdrowotnej należy wyrobić sobie kartę EKUZ (Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego) w Narodowym Funduszu Zdrowia. Owa karta stanowi podstawę do udzielenia niezbędnych świadczeń zdrowotnych na terenie Unii Europejskiej.

W trakcie wakacji nikt nie chce martwić się o koszty. Tym bardziej koszty związne z opieką zdrowotną. Jednak w życiu różnie bywa i warto również o tym pomyśleć. Aby ten przykry obowiązek zrzucić na kogoś innego, polecamy zapoznać się z ofertą ubezpieczeń turystycznych proponowanych przez naszego partnera. Kilka minut czytania, kilka kliknięć, jeden wybór i spokój ducha przez cały urlop. Opłaca się, prawda?

Panorama Oberndorf-austria-breakplan

Szczepienia

Szczepienia nie są wymagane.

Higiena

Austria jest bardzo czystym państwem. Warunki życia w tym kraju uznawane są za jedne z najlepszych na świecie. Stan wody jest bardzo dobry i bez obaw możecie pić ją prosto z kranu, nawet w Wiedniu. Austriacy bardzo dbają o czystość, odznaczają się także wysoką świadomością ekologiczną.

 


Jeżeli kilka tygodni w innym miejscu to dla Was zbyt mało lub po prostu szukacie innego miejsca dla siebie, spójrzcie do rozdziału „Praca i studia”, może się Wam przydać.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.pl? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-03-16 01:18:29
Breakludek
Redaktor
strona www:
adres:
http://www.breakplan.com
Warszawa / Polska

Robię, co w mojej mocy, byś mógł korzystać w pełni i przede wszystkim ZA DARMO z przewodników, które dla Ciebie tworzę. Staram się, by były one jak najwyższej jakości, a informacje w nich zawarte - świeższe niż świeże bułeczki ;). Koniec z nudnymi, suchymi informacjami! Oto jestem ja, Twój rycerz i pojawiłem się tu, by uwolnić Cię od przewodnikowej nudy ;). Porzuć swój strach i obawy, że nie znajdziesz ciekawych i przydatnych informacji o kraju, który Cię interesuje!

A tak w ogóle to cześć, miło Cię widzieć! Ach, nie przedstawiłem się. Pewnie zastanawiasz się, kim jest ten przystojny, wspaniale zbudowany i przesympatyczny z okularów, beztroski mężczyzna? Tak, to ja, we własnej osobie! Jestem Breakludek i pozwoliłem sobie objąć jedno z najwyższych stanowisk na tym portalu - Redaktora Naczelnego. Wszystko to czym się zajmuję ja, skromny, pozbawiony kompleksów miłośnik życia, zawarłem w pierwszych kilku linijkach tego opisu :)

  • Wiedeń - plan wycieczki
    Czy wiecie, że Wiedeń po raz ósmy z rzędu upla...
    WIĘCEJ>>