Austria

AustriaTransport

Komunikacja publiczna

Komunikacja miejska w Austrii jest droga i stosunkowo niewielu Austriaków się nie poruszą (no może poza wiedeńskim metrem). Jednorazowy bilet w zależności od miasta to koszt 1,80-3 €, a cena biletu dziennego to ok. 7-10 €. Zaskoczyć Was może duża ilość rowerów. Austriacy bardzo chętnie korzystają z roweru jako z głównego środka transportu, często spotkać można specjalne dwupoziomowe parkingi tylko dla tych dwukołowych pojazdów.

 

>>>ZOBACZ TAKŻE: Chesz zabrać ze sobą w podróż jak najwięcej rzeczy przy tym mieć jak najmniejszy bagaż? Sprawdź nasze praktyczne wskazówki!

 

Austriacka kolej najwyraźniej pozazdrościła austriackim restauracjom i również należy do jednej z najdroższych w Europie. Warto zaplanować podróż pociągiem dużo wcześniej i wtedy też zakupić bilet, potrafi być on nawet o połowę tańszy niż w dzień wyjazdu. Znacznie tańsze są autobusy – szczególnie polecamy linię Flixbus.

 

 

Jeśli wybieracie się do Austrii samochodem musicie pamiętać o winietach bez których nie można poruszać się po tamtejszych autostradach. Można je kupić na przygranicznych stacjach benzynowych. 10-dniowa winieta kosztuje 8,80 €.

Cena paliwa to ok. 1,40 € za litr.

Podróż samochodem do Austrii wydaje się Wam zbyt męcząca, ale na miejscu chcielibyście mieć swój własny środek transportu? Chcielibyście nie być uziemionym w jednym miejscu ani nie być uzależnionym od publicznego transportu? Skorzystajcie z naszej wyszukiwarki aut. Szybko znajdziecie interesującą Was ofertę i będziecie mieć pewność, że wszystko jest dopięte na ostatni guzik.

 

>>>SPRAWDŹ TAKŻE: Gdzie znaleźć najlepszy nocleg w Austrii?

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-30 08:27:53
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy

  • Wiedeń - plan wycieczki
    Czy wiecie, że Wiedeń po raz ósmy z rzędu upla...
    WIĘCEJ>>