Austria

AustriaTransport

Komunikacja publiczna

Komunikacja miejska w Austrii jest droga i stosunkowo niewielu Austriaków się nie poruszą (no może poza wiedeńskim metrem). Jednorazowy bilet w zależności od miasta to koszt 1,80-3 €, a cena biletu dziennego to ok. 7-10 €. Zaskoczyć Was może duża ilość rowerów. Austriacy bardzo chętnie korzystają z roweru jako z głównego środka transportu, często spotkać można specjalne dwupoziomowe parkingi tylko dla tych dwukołowych pojazdów.

Insbruck-austria-breakplan

Austriacka kolej najwyraźniej pozazdrościła austriackim restauracjom i również należy do jednej z najdroższych w Europie. Warto zaplanować podróż pociągiem dużo wcześniej i wtedy też zakupić bilet, potrafi być on nawet o połowę tańszy niż w dzień wyjazdu. Znacznie tańsze są autobusy – szczególnie polecamy linię Flixbus.

 

 

Jeśli wybieracie się do Austrii samochodem musicie pamiętać o winietach bez których nie można poruszać się po tamtejszych autostradach. Można je kupić na przygranicznych stacjach benzynowych. 10-dniowa winieta kosztuje 8,80 €.

Cena paliwa to ok. 1,40 € za litr.

Podróż samochodem do Austrii wydaje się Wam zbyt męcząca, ale na miejscu chcielibyście mieć swój własny środek transportu? Chcielibyście nie być uziemionym w jednym miejscu ani nie być uzależnionym od publicznego transportu? Skorzystajcie z naszej wyszukiwarki aut. Szybko znajdziecie interesującą Was ofertę i będziecie mieć pewność, że wszystko jest dopięte na ostatni guzik.

 


W rozdziale „Gdzie spać?” znajdziecie więcej niż co nieco na temat tego, jak najlepiej znaleźd dach nad głową tam, dokąd podróżujecie. Dajcie sobie chwilę, abyście nie byli nie miło zaskoczeni pokojem bez okien lub wysokim rachunkiem za Wasz pobyt.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.pl? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-03-16 01:18:29
Breakludek
Redaktor
strona www:
adres:
http://www.breakplan.com
Warszawa / Polska

Robię, co w mojej mocy, byś mógł korzystać w pełni i przede wszystkim ZA DARMO z przewodników, które dla Ciebie tworzę. Staram się, by były one jak najwyższej jakości, a informacje w nich zawarte - świeższe niż świeże bułeczki ;). Koniec z nudnymi, suchymi informacjami! Oto jestem ja, Twój rycerz i pojawiłem się tu, by uwolnić Cię od przewodnikowej nudy ;). Porzuć swój strach i obawy, że nie znajdziesz ciekawych i przydatnych informacji o kraju, który Cię interesuje!

A tak w ogóle to cześć, miło Cię widzieć! Ach, nie przedstawiłem się. Pewnie zastanawiasz się, kim jest ten przystojny, wspaniale zbudowany i przesympatyczny z okularów, beztroski mężczyzna? Tak, to ja, we własnej osobie! Jestem Breakludek i pozwoliłem sobie objąć jedno z najwyższych stanowisk na tym portalu - Redaktora Naczelnego. Wszystko to czym się zajmuję ja, skromny, pozbawiony kompleksów miłośnik życia, zawarłem w pierwszych kilku linijkach tego opisu :)

  • Wiedeń - plan wycieczki
    Czy wiecie, że Wiedeń po raz ósmy z rzędu upla...
    WIĘCEJ>>