Czechy

CzechyKiedy jechać?

Klimat

W Czechach panuje klimat umiarkowany ciepły, zbliżony do klimatu południowej części Polski. Nie ma on istotnego znaczenia przy wyborze terminu wyjazdu w celach turystycznych. Wyjątkiem są tereny górzyste, gdzie panuje dość surowy klimat, ze średnią temperaturą roczną sięgającą zaledwie 4°C. Średnie temperatury powietrza w pozostałej części Czech w styczniu wynoszą od -1°C do -3°C, a w lipcu 18°C-19°C. Średnia suma opadów w ciągu roku wynosi około 500-700 mm, przy czym na południowym wschodzie jest to średnio 470 mm, zaś w rejonach górskich na północy kraju od 1000 do 1200 mm.

 

>>>SPRAWDŹ! Pomożemy Ci dobrać najlepszy termin na wyjazd!

Kiedy pojechać?

pogoda CzechyCzechy są piękne o każdej porze roku, o czym mamy nadzieję przekonacie się sami niebawem J. Chcąc odwiedzić stolicę kraju – pamiętajcie, że w okresie Świąt Bożego Narodzenia, Pragę odwiedzają miliony turystów. Wszystko za sprawą Jarmarku Adwentowego. Jeśli chcecie rozkoszować się spokojnym spacerem po brukowanych uliczkach, z pewnością nie jest to dobry termin na odwiedzenie Pragi. Podobnie jest w okresie wakacji.

Teraz już wiecie, w którym okresie roku najlepiej wybrać się do Czech. Kliknijcie tutaj, żeby poznać najlepsze oferty wycieczek od najbardziej popularnych biur podróży!

Pogoda

Poniżej znajdziecie aktualną prognozę pogody w stolicy Czech:

 

Jesteście zainteresowani większą liczbą dni? Wystarczy kliknąć na powyższy przycisk prognozy pogody!

 

>>>SPRAWDŹ: Jak tanio dolecieć do Czech?

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-04-30 16:13:48
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy