Kambodża

KambodżaDojazd

Loty

W Kambodży znajdują się 3 lotniska obsługujące regularne loty pasażerskie. Przeloty pomiędzy miastami: Siem Reap, Phnom Penh i Sihanouk Ville oferują linie Cambodia Angkor Air oraz Bayon Airlines. Najmniejsza Bassaka Air lata jedynie między Phnom Penh, a Siem Reap. Ceny w jedną stronę nie powinny przekraczać 50 USD, a czasem można trafić na bardzo dobre okazje cenowe.

Najłatwiejszym sposobem na dotarcie do Kambodży jest przelot samolotem. Niestety, żadne linie lotnicze latające z Polski nie sprzedają bezpośrednich przelotów. Więksi przewoźnicy, jak np. Etihad, Air France czy China Southern Airlines, oferują loty na jednym bilecie z 2 przesiadkami na trasie Warszawa – Phnom Penh lub Warszawa – Siem Reap, których standardowe ceny rozpoczynają się od około 3000 zł w obie strony. Najlepsze ceny połączeń lotniczych znajdziecie korzystając z naszej wyszukiwarki tanich lotów - sprawdźcie! Jeśli zaś nie chcecie zajmować się tym sami, możemy zrobić to za Was! Skontaktujcie się z nami poprzez formularz kontaktowy lub przez nasz Fanpage na Facebooku. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

Phnom-Pehn-Kambodza-breakplan


Propozycją korzystniejszą cenowo jest dolot z Warszawy do Bangkoku i dalej drogą lądową lub lokalnymi liniami lotniczymi. Najtaniej do stolicy Tajlandii dolecimy liniami Emirates, Etihad lub Qatar Airways z 1 przesiadką już od 1900 zł. Wysiadając na lotnisku w Bangkoku otrzymujemy darmową wizę, więc przesiadka w tym kraju nie dostarczy nam dodatkowych kosztów. Dalej do Siem Reap lub Phnom Penh dolecimy w niewiele ponad godzinę tanimi liniami Air Asia za około 500 zł w obie strony. Pamiętajmy, że Air Asia wylatuje z lotniska Don Mueang, więc wysiadając na międzynarodowym Suvarnabhumi należy złapać darmowy autobus wahadłowy, który zawiezie nas na właściwe lotnisko. Drogę lądową na trasie Bangkok – Siem Reap pokonamy autokarami, które oferują przejazdy za około 750 THB (około 75 zł) bezpośrednio z lotniska do Siem Reap. Lądując w Bangkoku polecamy zatrzymać się w tym gigantycznym mieście chociaż na chwilę. Jeśli za to chcielibyście zatrzymać się w stolicy Tajlandii na dłużej, polecamy nasz plan wycieczki po Bangkoku.

Pociąg

Kambodża posiada na swoim terytorium 649 km torów kolejowych. W skutek rewolucji Czerwonych Khmerów i wojny domowej, transport kolejowy upadł. Od tego czasu trwały prace mające na celu jego przywrócenie. W kwietniu 2016 roku po raz pierwszy wyjechał w trasę pociąg pasażerski na linii Phnom Penh - Sihanoukville. Linia ta jest aktywna do dzisiaj. Przejazd na trasie Phnom Penh - Sihanoukville możliwy jest od piątku do poniedziałku i kosztuje 7 USD. Planowane jest również uruchomienie linii kolejowej na odcinku Phnom Penh - Poipet, która dobiegać będzie do granicy z Tajlandią

 

Samochód

Dojazd samochodem też jest możliwy, ale ogrom możliwości, różnego rodzaju trasy, opłaty drogowe, wizowe i czyhające niebezpieczeństwa nie pozwala na jasne określenie jak zrobić to najlepiej. Jeśli jesteście na tyle „szaleni”, żeby zdecydować się na taką podróż, sami najlepiej zaplanujecie swoją trasę :). Nie chcecie jechać własnym samochodem? Możecie go wypożyczyć! Z pomocą przyjdzie Wam multiwyszukiwarka wynajmu aut, gdzie znajdziecie setki ofert z najlepszych wypożyczalni.


Zastanawiacie się jakie dokumenty będą Wam potrzebne, żeby bez problemu wjechać do kraju? Dowiedzcie się tego, czytając rozdział „Polityka wjazdowa”.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożesz nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać, to co Wam się nie podoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przeze mnie artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Twoich znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.pl? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na Fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-03-16 17:11:34
Breakludek
Redaktor
strona www:
adres:
http://www.breakplan.com
Warszawa / Polska

Robię, co w mojej mocy, byś mógł korzystać w pełni i przede wszystkim ZA DARMO z przewodników, które dla Ciebie tworzę. Staram się, by były one jak najwyższej jakości, a informacje w nich zawarte - świeższe niż świeże bułeczki ;). Koniec z nudnymi, suchymi informacjami! Oto jestem ja, Twój rycerz i pojawiłem się tu, by uwolnić Cię od przewodnikowej nudy ;). Porzuć swój strach i obawy, że nie znajdziesz ciekawych i przydatnych informacji o kraju, który Cię interesuje!

A tak w ogóle to cześć, miło Cię widzieć! Ach, nie przedstawiłem się. Pewnie zastanawiasz się, kim jest ten przystojny, wspaniale zbudowany i przesympatyczny z okularów, beztroski mężczyzna? Tak, to ja, we własnej osobie! Jestem Breakludek i pozwoliłem sobie objąć jedno z najwyższych stanowisk na tym portalu - Redaktora Naczelnego. Wszystko to czym się zajmuję ja, skromny, pozbawiony kompleksów miłośnik życia, zawarłem w pierwszych kilku linijkach tego opisu :)