KambodżaZdrowie i bezpieczeństwo
Opieka zdrowotna w Kambodży nie odbiega od światowych standardów. W większych miastach znajdują się także międzynarodowe kliniki, w których skorzystamy z konsultacji w języku angielskim. Korzystając z apteki wybierajmy tylko firmy sieciowe jak np. U-Care, albo Pharmacie de la Gare. W Kambodży handel podrobionymi lekami jest wszechobecny, więc kupując w niezależnych aptekach - ryzykujemy.
Aby bezpłatnie korzystać z opieki zdrowotnej w Kambodży (bądź otrzymać refundację w kraju, zależy to od ubezpieczyciela) należy wykupić ubezpieczenie zdrowotne. Na rynku istnieje wiele firm oferujących takie usługi. Warto ubezpieczyć się zdrowotnie i od następstw nieszczęśliwych wypadków oraz od kradzieży bagażu. Jeśli uprawiamy sporty ekstremalne, wskazanym będzie ubezpieczyć się od przykrych następstw takich aktywności.
Klikając tutaj możecie przejrzeć oferty ubezpieczeń turystycznych, które przydadzą się Wam podczas wycieczki do Kambodży i nie tylko.
>>>SPRAWDŹ: Szukasz odpowiedniego ubezpieczenia? Pomożemy Ci je dobrać, znajdując najlepsze oferty!
Aby wjechać do Kambodży nie są wymagane żadne obowiązkowe szczepienia, jednak warto zaszczepić się przeciwko durowi brzusznemu i wirusowemu zapaleniu wątroby typu A. Ponadto, warto zabrać ze sobą krem odstraszający komary, zawierający substancję DEET między 20 a 50%. Skutecznie odgania on insekty, które mogą przenosić pierwotniaki roznoszące Malarię. Polecamy posmarować się takim kremem w okolicach zmierzchu i około północy, właśnie wtedy komarzyce wylatują na łowy. Preparat ten należy dokładnie zmyć przed snem, gdyż nie jest on obojętny dla skóry. Sypiając w hotelach z dala od miast rozkładajmy nad łóżkami moskitiery.
Woda z kranu zdecydowanie nie nadaje się do picia. Polecamy picie tylko tej butelkowanej, której korek powinien być zawsze fabrycznie zapieczętowany folią. Czystości i warunki przechowywania jedzenia w lokalach gastronomicznych nie zawsze należą do idealnych, dlatego przestrzegajmy kilku zasad: jedzmy tylko tam, gdzie widzimy dużo ludzi (oznacza to, że jedzenie powinno być świeże), zawsze myjmy owoce (mogą się na nich znajdować pasożyty lub bakterie), jedzmy tam, gdzie potrawy są świeżo przygotowywane (ze względu na to, że nie zawsze widzimy proces przygotowywania - trzymajmy się pierwszej zasady).
Nawet nienagannie przestrzegając zasad higieny w pewnym momencie może dopaść nas biegunka. W takim przypadku warto stosować Stoperan. Jeśli po kilku dniach dolegliwości nie przejdą, niezwłocznie udajcie się do lekarza.
>>>ZOBACZ TAKŻE: Praca i studia w Kambodży.
Redaktor