Kambodża

KambodżaZdrowie i bezpieczeństwo

Opieka zdrowotna

Opieka zdrowotna w Kambodży nie odbiega od światowych standardów. W większych miastach znajdują się także międzynarodowe kliniki, w których skorzystamy z konsultacji w języku angielskim. Korzystając z apteki wybierajmy tylko firmy sieciowe jak np. U-Care, albo Pharmacie de la Gare. W Kambodży handel podrobionymi lekami jest wszechobecny, więc kupując w niezależnych aptekach - ryzykujemy.

Aby bezpłatnie korzystać z opieki zdrowotnej w Kambodży (bądź otrzymać refundację w kraju, zależy to od ubezpieczyciela) należy wykupić ubezpieczenie zdrowotne. Na rynku istnieje wiele firm oferujących takie usługi. Warto ubezpieczyć się zdrowotnie i od następstw nieszczęśliwych wypadków oraz od kradzieży bagażu. Jeśli uprawiamy sporty ekstremalne, wskazanym będzie ubezpieczyć się od przykrych następstw takich aktywności.

Klikając tutaj możecie przejrzeć oferty ubezpieczeń turystycznych, które przydadzą się Wam podczas wycieczki do Kambodży i nie tylko.

Szczepienia

Aby wjechać do Kambodży nie są wymagane żadne obowiązkowe szczepienia, jednak warto zaszczepić się przeciwko durowi brzusznemu i wirusowemu zapaleniu wątroby typu A. Ponadto, warto zabrać ze sobą krem odstraszający komary, zawierający substancję DEET między 20 a 50%. Skutecznie odgania on insekty, które mogą przenosić pierwotniaki roznoszące Malarię. Polecamy posmarować się takim kremem w okolicach zmierzchu i około północy, właśnie wtedy komarzyce wylatują na łowy. Preparat ten należy dokładnie zmyć przed snem, gdyż nie jest on obojętny dla skóry. Sypiając w hotelach z dala od miast rozkładajmy nad łóżkami moskitiery.

Higiena

Woda z kranu zdecydowanie nie nadaje się do picia. Polecamy picie tylko tej butelkowanej, której korek powinien być zawsze fabrycznie zapieczętowany folią. Czystości i warunki przechowywania jedzenia w lokalach gastronomicznych nie zawsze należą do idealnych, dlatego przestrzegajmy kilku zasad: jedzmy tylko tam, gdzie widzimy dużo ludzi (oznacza to, że jedzenie powinno być świeże), zawsze myjmy owoce (mogą się na nich znajdować pasożyty lub bakterie), jedzmy tam, gdzie potrawy są świeżo przygotowywane (ze względu na to, że nie zawsze widzimy proces przygotowywania - trzymajmy się pierwszej zasady).

Nawet nienagannie przestrzegając zasad higieny w pewnym momencie może dopaść nas biegunka. W takim przypadku warto stosować Stoperan. Jeśli po kilku dniach dolegliwości nie przejdą, niezwłocznie udajcie się do lekarza.

 


 Jeżeli miejsce to spodobało Wam się tak bardzo, że chcecie zostać tu na dłużej, lub nawet na stałe, spójrzcie do rozdziału „Praca i studia” - może Wam się przydać.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożesz nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać, to co Wam się nie podoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przeze mnie artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Twoich znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.pl? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na Fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-03-16 17:11:34
Breakludek
Redaktor
strona www:
adres:
http://www.breakplan.com
Warszawa / Polska

Robię, co w mojej mocy, byś mógł korzystać w pełni i przede wszystkim ZA DARMO z przewodników, które dla Ciebie tworzę. Staram się, by były one jak najwyższej jakości, a informacje w nich zawarte - świeższe niż świeże bułeczki ;). Koniec z nudnymi, suchymi informacjami! Oto jestem ja, Twój rycerz i pojawiłem się tu, by uwolnić Cię od przewodnikowej nudy ;). Porzuć swój strach i obawy, że nie znajdziesz ciekawych i przydatnych informacji o kraju, który Cię interesuje!

A tak w ogóle to cześć, miło Cię widzieć! Ach, nie przedstawiłem się. Pewnie zastanawiasz się, kim jest ten przystojny, wspaniale zbudowany i przesympatyczny z okularów, beztroski mężczyzna? Tak, to ja, we własnej osobie! Jestem Breakludek i pozwoliłem sobie objąć jedno z najwyższych stanowisk na tym portalu - Redaktora Naczelnego. Wszystko to czym się zajmuję ja, skromny, pozbawiony kompleksów miłośnik życia, zawarłem w pierwszych kilku linijkach tego opisu :)