Kambodża

KambodżaTransport

Komunikacja publiczna

Głównym sposobem na poruszanie się po miastach są wszechobecne tuk-tuki. Nie musimy ich szukać, kierowca sam zaczepi nas popularnym pytaniem „Tuk tuk, Sir?”. W największych miastach, takich jak np.  Phnom Penh czy Siem Reap, spacerując ulicami będziemy słyszeć to pytanie co 5 sekund. Jak już zdecydujemy się na przejażdżkę, stanowczo, acz z uśmiechem, negocjujmy cenę. Początkowa cena jest zwykle kilkukrotnie zawyżana. Oprócz tuk tuków możemy wybrać też taksówki na skuterach zwane moto, cena nieco niższa niż tuk tuk, idealny środek transportu dla samotnych podróżników. 


      AUTOKAR

W całym kraju istnieją dziesiątki mniejszych i większych firm oferujących usługi przewozowe. Przejazdy autokarami to najpopularniejszy i najtańszy środek transportu po tym kraju. Wielu przewoźników oferuje nocne przejazdy autokarami z kuszetkami. Radzimy jeździć autokarami i minibusami sprawdzonych firm, są niewiele droższe, a oferują komfortową podróż. Mali lokalni przewoźnicy starają się upchnąć w swoich często mocno wysłużonych pojazdach maksymalną liczbę pasażerów.

 

>>>SPRAWDŹ TO: Marzysz o podróżowaniu po Kambodży samochodem? Pomożemy znaleźć Ci idealną wypożyczalnię!

Wynajem pojazdu

Skuter jest najbardziej popularną formą transportu w tym kraju. Możliwość wypożyczenia skutera mamy na każdym kroku. Za równowartość mniej więcej 5-10 USD otrzymamy skuter na całą dobę, nawet bez pokazywania prawa jazdy. Wynajem samochodów jest możliwy jedynie razem z kierowcą, przez to raczej nieopłacalny na dłuższą metę.

Chcecie zadbać o wynajem samochodu jeszcze przed wyjazdem i nie martwić się o to na miejscu? Zajrzyjcie do tej multiwyszukiwarki i wybierzcie swoje wymarzone auto!

Rower

Rowery są bardzo popularnymi środkami transportu, zwłaszcza w miastach. W wielu miejscach znajdziemy ich wypożyczalnie. Bardziej wysłużone kosztują około 1 USD za dobę. Sprawne górskie rowery kosztują od 5 USD za dobę wzwyż.

Mieszkancy--Kambodza-breakplan

Autostop

Podróżowanie autostopem po Kambodży jest jak najbardziej możliwe. Kierowcy zwykle podchodzą do autostopowiczów z sympatią i chętnie zabierają ich ze sobą. Jedyną przeszkodą może być tutaj straszliwy pył wznoszący się nad żwirowymi i piaskowymi drogami, gryzący w oczy. Warto więc wyposażyć się w okulary i maski na usta. Autostop w tym kraju na pewno ubarwi naszą kambodżańską wycieczkę.

 

>>>SPRAWDŹ TAKŻE: Gdzie znaleźć najlepszy nocleg w Kambodży?

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-23 20:11:27
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy