Kambodża

KambodżaTransport

Komunikacja publiczna

Głównym sposobem na poruszanie się po miastach są wszechobecne tuk-tuki. Nie musimy ich szukać, kierowca sam zaczepi nas popularnym pytaniem „Tuk tuk, Sir?”. W największych miastach, takich jak np.  Phnom Penh czy Siem Reap, spacerując ulicami będziemy słyszeć to pytanie co 5 sekund. Jak już zdecydujemy się na przejażdżkę, stanowczo, acz z uśmiechem, negocjujmy cenę. Początkowa cena jest zwykle kilkukrotnie zawyżana. Oprócz tuk tuków możemy wybrać też taksówki na skuterach zwane moto, cena nieco niższa niż tuk tuk, idealny środek transportu dla samotnych podróżników. 


      AUTOKAR

W całym kraju istnieją dziesiątki mniejszych i większych firm oferujących usługi przewozowe. Przejazdy autokarami to najpopularniejszy i najtańszy środek transportu po tym kraju. Wielu przewoźników oferuje nocne przejazdy autokarami z kuszetkami. Radzimy jeździć autokarami i minibusami sprawdzonych firm, są niewiele droższe, a oferują komfortową podróż. Mali lokalni przewoźnicy starają się upchnąć w swoich często mocno wysłużonych pojazdach maksymalną liczbę pasażerów.

Wynajem pojazdu

Skuter jest najbardziej popularną formą transportu w tym kraju. Możliwość wypożyczenia skutera mamy na każdym kroku. Za równowartość mniej więcej 5-10 USD otrzymamy skuter na całą dobę, nawet bez pokazywania prawa jazdy. Wynajem samochodów jest możliwy jedynie razem z kierowcą, przez to raczej nieopłacalny na dłuższą metę.

Chcecie zadbać o wynajem samochodu jeszcze przed wyjazdem i nie martwić się o to na miejscu? Zajrzyjcie do tej multiwyszukiwarki i wybierzcie swoje wymarzone auto!

Rower

Rowery są bardzo popularnymi środkami transportu, zwłaszcza w miastach. W wielu miejscach znajdziemy ich wypożyczalnie. Bardziej wysłużone kosztują około 1 USD za dobę. Sprawne górskie rowery kosztują od 5 USD za dobę wzwyż.

Mieszkancy--Kambodza-breakplan

Autostop

Podróżowanie autostopem po Kambodży jest jak najbardziej możliwe. Kierowcy zwykle podchodzą do autostopowiczów z sympatią i chętnie zabierają ich ze sobą. Jedyną przeszkodą może być tutaj straszliwy pył wznoszący się nad żwirowymi i piaskowymi drogami, gryzący w oczy. Warto więc wyposażyć się w okulary i maski na usta. Autostop w tym kraju na pewno ubarwi naszą kambodżańską wycieczkę.

 


 Nieważne, czy lubicie rezerwować noclegi z wyprzedzeniem, czy będąc na już na miejscu. W rozdziale „Gdzie spać?” znajdziecie informacje na temat tego, w jaki sposób znaleźć miejsce, w którym się zatrzymacie. Poświęćcie chwilę, abyście nie byli niemiło zaskoczeni pokojem bez okien lub wysokim rachunkiem za Wasz pobyt.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożesz nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać, to co Wam się nie podoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przeze mnie artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Twoich znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.pl Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na Fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-03-16 17:11:34
Breakludek
Redaktor
strona www:
adres:
http://www.breakplan.com
Warszawa / Polska

Robię, co w mojej mocy, byś mógł korzystać w pełni i przede wszystkim ZA DARMO z przewodników, które dla Ciebie tworzę. Staram się, by były one jak najwyższej jakości, a informacje w nich zawarte - świeższe niż świeże bułeczki ;). Koniec z nudnymi, suchymi informacjami! Oto jestem ja, Twój rycerz i pojawiłem się tu, by uwolnić Cię od przewodnikowej nudy ;). Porzuć swój strach i obawy, że nie znajdziesz ciekawych i przydatnych informacji o kraju, który Cię interesuje!

A tak w ogóle to cześć, miło Cię widzieć! Ach, nie przedstawiłem się. Pewnie zastanawiasz się, kim jest ten przystojny, wspaniale zbudowany i przesympatyczny z okularów, beztroski mężczyzna? Tak, to ja, we własnej osobie! Jestem Breakludek i pozwoliłem sobie objąć jedno z najwyższych stanowisk na tym portalu - Redaktora Naczelnego. Wszystko to czym się zajmuję ja, skromny, pozbawiony kompleksów miłośnik życia, zawarłem w pierwszych kilku linijkach tego opisu :)