Kambodża

KambodżaPraca i studia

Praca

Kambodża jest bardzo atrakcyjnym miejscem do pracy ze względu na klimat. Obcokrajowcy mogą liczyć na pracę w zakresie: nauczania języka obcego - angielskiego (lub innego, jednak angielski jest najpopularniejszy), hotelarstwa, gastronomii lub turystyki. Inne branże organizują rekrutacje bardziej indywidualnie. Płaca przy nauczaniu języków jest zależna od doświadczenia - nauczyciele z certyfikatami nauczania dostają, rzecz jasna, wyższe wynagrodzenie.  Aby otrzymać pracę należy: posiadać dyplom ukończenia danego stopnia edukacji oraz referencje i aktualny paszport, jednak nie zawsze jest to wymagane. Obcokrajowcy często inwestują w Kambodży we własne biznesy. W związku z dużą liczbą odwiedzających turystów, może być to dobry sposób na zarobek w tym kraju.

Zamierzacie zatrzymać się w Kambodży na dłużej? Warto pomyśleć o ubezpieczeniu. Dobrą ofertę znajdziecie tutaj.

 

>>>ZOBACZ TAKŻE: Jak jednocześnie pracować i czerpać przyjemność z podróżowania!

Wolontariat

Wolontariatem w Kambodży zajmują się wyspecjalizowane firmy pozarządowe, które rekrutują wolontariuszy na odległość. Jeśli masz zamiar zgłosić się na wolontariat, polecamy odwiedzić stronę http://www.ccc-cambodia.org. Tam odnajdziesz więcej informacji dotyczących aktualnych wakatów. 

Studia

Ze względu na historyczne uwarunkowania, które doprowadziły ten kraj na skraj ubóstwa, nie jest on najlepszym miejscem do studiowania. Nie znajdziemy tutaj dobrych uniwersytetów, szkolnictwo wyższe musi zostać najpierw odbudowane od podstaw. Możliwe są jedynie projekty studenckie obejmujące studiowanie w sąsiednich krajach, z niewielkimi etapami odbywającymi się w Kambodży.

 

>>>ZOBACZ TAKŻE: Przydatne informacje przed podrożą do Kambodży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-23 20:11:27
Michał
Redaktor
strona www:
adres:
https://www.breakplan.com
Warszawa / Polska

Wielbiciel pięknej pogody i pogoni za nią po świecie. Jego głód do podróżowania i poznawania świata znajduje ujście w organizowaniu wyjazdów innych osób, które pragną zwiedzać nowe miejsca indywidualnie, dogłębnie i bez przepłacania. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się z innymi poprzez działalność portalu Breakplan.pl.