Kambodża

KambodżaPraca i studia

Praca

Kambodża jest bardzo atrakcyjnym miejscem do pracy ze względu na klimat. Obcokrajowcy mogą liczyć na pracę w zakresie: nauczania języka obcego - angielskiego (lub innego, jednak angielski jest najpopularniejszy), hotelarstwa, gastronomii lub turystyki. Inne branże organizują rekrutacje bardziej indywidualnie. Płaca przy nauczaniu języków jest zależna od doświadczenia - nauczyciele z certyfikatami nauczania dostają, rzecz jasna, wyższe wynagrodzenie.  Aby otrzymać pracę należy: posiadać dyplom ukończenia danego stopnia edukacji oraz referencje i aktualny paszport, jednak nie zawsze jest to wymagane. Obcokrajowcy często inwestują w Kambodży we własne biznesy. W związku z dużą liczbą odwiedzających turystów, może być to dobry sposób na zarobek w tym kraju.

Zamierzacie zatrzymać się w Kambodży na dłużej? Warto pomyśleć o ubezpieczeniu. Dobrą ofertę znajdziecie tutaj.

Wolontariat

Wolontariatem w Kambodży zajmują się wyspecjalizowane firmy pozarządowe, które rekrutują wolontariuszy na odległość. Jeśli masz zamiar zgłosić się na wolontariat, polecamy odwiedzić stronę http://www.ccc-cambodia.org. Tam odnajdziesz więcej informacji dotyczących aktualnych wakatów. 

Studia

Ze względu na historyczne uwarunkowania, które doprowadziły ten kraj na skraj ubóstwa, nie jest on najlepszym miejscem do studiowania. Nie znajdziemy tutaj dobrych uniwersytetów, szkolnictwo wyższe musi zostać najpierw odbudowane od podstaw. Możliwe są jedynie projekty studenckie obejmujące studiowanie w sąsiednich krajach, z niewielkimi etapami odbywającymi się w Kambodży.

 

>>>ZOBACZ TAKŻE: Przydatne informacje przed podrożą do Kambodży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-04-06 17:29:33
Breakludek
Redaktor
strona www:
adres:
http://www.breakplan.com
Warszawa / Polska

Robię, co w mojej mocy, byś mógł korzystać w pełni i przede wszystkim ZA DARMO z przewodników, które dla Ciebie tworzę. Staram się, by były one jak najwyższej jakości, a informacje w nich zawarte - świeższe niż świeże bułeczki ;). Koniec z nudnymi, suchymi informacjami! Oto jestem ja, Twój rycerz i pojawiłem się tu, by uwolnić Cię od przewodnikowej nudy ;). Porzuć swój strach i obawy, że nie znajdziesz ciekawych i przydatnych informacji o kraju, który Cię interesuje!

A tak w ogóle to cześć, miło Cię widzieć! Ach, nie przedstawiłem się. Pewnie zastanawiasz się, kim jest ten przystojny, wspaniale zbudowany i przesympatyczny z okularów, beztroski mężczyzna? Tak, to ja, we własnej osobie! Jestem Breakludek i pozwoliłem sobie objąć jedno z najwyższych stanowisk na tym portalu - Redaktora Naczelnego. Wszystko to czym się zajmuję ja, skromny, pozbawiony kompleksów miłośnik życia, zawarłem w pierwszych kilku linijkach tego opisu :)