Kambodża

KambodżaKiedy jechać?

Klimat

Klimat występujący w Kambodży określa się jako zwrotnikowy monsunowy. To, co dla niego charakterystyczne, to występowanie dwóch pór roku: suchej i deszczowej. Na porę suchą wpływa monsun północno – wschodni, który wieje od początku listopada do połowy marca. Powietrze jest wtedy suche, zachmurzenie zmienne, a deszcze padają sporadycznie. Porę deszczową powoduje monsun południowo – zachodni, który przynosi ulewne deszcze. Okres jego działania przypada zwykle między majem, a połową października. Nawet ten okres może być świetny na wakacje w Kambodży. Deszcze, nawet jeśli ulewne, trwają zwykle maksymalnie godzinę, a temperatury potrafią być wyższe niż w porze suchej.

Klimat-Kambodza-breakplan

 

Kiedy pojechać?

Odpowiedź na to pytanie może być bardzo subiektywna. Na pewno każda pora będzie dobra, żeby wypocząć. Deszcze nawet w porze wilgotnej nie trwają bez przerwy. My polecamy Kambodżę przez cały rok. Dla mieszkańców Polski wyjazd będzie najbardziej atrakcyjny zimą. Gdy u nas temperatury spadają poniżej zera, pogoda w Kambodży jest zupełnie odwrotna, można chodzić w krótkim rękawku i spodenkach.

Nie pozostaje Wam teraz nic innego, jak zarezerwować sobie wczasy w Kambodży. Nie wiecie jak? Nie ma nic prostszego! Skorzystajcie z naszej wyszukiwarki.

Koh-Rong-Kambodza-breakplan

Pogoda

Średnie roczne temperatury powietrza wahają się pomiędzy 24 a 32 stopniami Celsjusza. Najgorętsze są miesiące od marca do października. W tym okresie temperatura często przekracza 40 stopni w ciągu dnia. Nawet w pozostałych miesiącach temperatury potrafią osiągać sporo ponad trzydzieści stopni.

Poniżej przedstawiamy rozkład temperatury i opadów w Phnom Penh, stolicy Kambodży, na przestrzeni ostatniego roku:

Temperatury-i-opady-Kambodza-breakplan

Źródło zdjęcia: Meteoblue.com 

 

Tutaj znajdziecie aktualną prognozę pogody w Phnom Penh:

 

Jesteście zainteresowani większą liczbą dni? Wystarczy kliknąć na powyższy przycisk prognozy pogody!

  


Znasz film „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz”? „Ja to, proszę pana, mam bardzo dobre połączenie. Wstaję rano za piętnaście trzecia. Latem to już widno. Za piętnaście trzecia jestem ogolony, bo golę się wieczorem. Śniadanie jadam na kolację. Tylko wstaję i wychodzę”. Jeśli chcecie wiedzieć, czy też macie bardzo dobre połączenie, tam dokąd się wybieracie, przeczytajcie uważnie rozdział „Dojazd”.

„Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać, to co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.pl? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-03-16 17:11:34
Breakludek
Redaktor
strona www:
adres:
http://www.breakplan.com
Warszawa / Polska

Robię, co w mojej mocy, byś mógł korzystać w pełni i przede wszystkim ZA DARMO z przewodników, które dla Ciebie tworzę. Staram się, by były one jak najwyższej jakości, a informacje w nich zawarte - świeższe niż świeże bułeczki ;). Koniec z nudnymi, suchymi informacjami! Oto jestem ja, Twój rycerz i pojawiłem się tu, by uwolnić Cię od przewodnikowej nudy ;). Porzuć swój strach i obawy, że nie znajdziesz ciekawych i przydatnych informacji o kraju, który Cię interesuje!

A tak w ogóle to cześć, miło Cię widzieć! Ach, nie przedstawiłem się. Pewnie zastanawiasz się, kim jest ten przystojny, wspaniale zbudowany i przesympatyczny z okularów, beztroski mężczyzna? Tak, to ja, we własnej osobie! Jestem Breakludek i pozwoliłem sobie objąć jedno z najwyższych stanowisk na tym portalu - Redaktora Naczelnego. Wszystko to czym się zajmuję ja, skromny, pozbawiony kompleksów miłośnik życia, zawarłem w pierwszych kilku linijkach tego opisu :)