Kambodża

KambodżaDojazd

Loty

W Kambodży znajdują się 3 lotniska obsługujące regularne loty pasażerskie. Przeloty pomiędzy miastami: Siem Reap, Phnom Penh i Sihanouk Ville oferują linie Cambodia Angkor Air oraz Bayon Airlines. Najmniejsza Bassaka Air lata jedynie między Phnom Penh, a Siem Reap. Ceny w jedną stronę nie powinny przekraczać 50 USD, a czasem można trafić na bardzo dobre okazje cenowe.

Najłatwiejszym sposobem na dotarcie do Kambodży jest przelot samolotem. Niestety, żadne linie lotnicze latające z Polski nie sprzedają bezpośrednich przelotów. Więksi przewoźnicy, jak np. Etihad, Air France czy China Southern Airlines, oferują loty na jednym bilecie z 2 przesiadkami na trasie Warszawa – Phnom Penh lub Warszawa – Siem Reap, których standardowe ceny rozpoczynają się od około 3000 zł w obie strony. Najlepsze ceny połączeń lotniczych znajdziecie korzystając z naszej wyszukiwarki tanich lotów - sprawdźcie! Jeśli zaś nie chcecie zajmować się tym sami, możemy zrobić to za Was! Skontaktujcie się z nami poprzez formularz kontaktowy lub przez nasz Fanpage na Facebooku. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

 

>>>Szukasz wyszukiwarki lotów, która spełni Twoje oczekiwania? SPRAWDŹ TUTAJ!

Phnom-Pehn-Kambodza-breakplan


Propozycją korzystniejszą cenowo jest dolot z Warszawy do Bangkoku i dalej drogą lądową lub lokalnymi liniami lotniczymi. Najtaniej do stolicy Tajlandii dolecimy liniami Emirates, Etihad lub Qatar Airways z 1 przesiadką już od 1900 zł. Wysiadając na lotnisku w Bangkoku otrzymujemy darmową wizę, więc przesiadka w tym kraju nie dostarczy nam dodatkowych kosztów. Dalej do Siem Reap lub Phnom Penh dolecimy w niewiele ponad godzinę tanimi liniami Air Asia za około 500 zł w obie strony. Pamiętajmy, że Air Asia wylatuje z lotniska Don Mueang, więc wysiadając na międzynarodowym Suvarnabhumi należy złapać darmowy autobus wahadłowy, który zawiezie nas na właściwe lotnisko. Drogę lądową na trasie Bangkok – Siem Reap pokonamy autokarami, które oferują przejazdy za około 750 THB (około 75 zł) bezpośrednio z lotniska do Siem Reap. Lądując w Bangkoku polecamy zatrzymać się w tym gigantycznym mieście chociaż na chwilę. Jeśli za to chcielibyście zatrzymać się w stolicy Tajlandii na dłużej, polecamy nasz plan wycieczki po Bangkoku.

 

>>>ZOBACZ TAKŻE: Kiedy kupić najtańszy bilet na podróż?

Pociąg

Kambodża posiada na swoim terytorium 649 km torów kolejowych. W skutek rewolucji Czerwonych Khmerów i wojny domowej, transport kolejowy upadł. Od tego czasu trwały prace mające na celu jego przywrócenie. W kwietniu 2016 roku po raz pierwszy wyjechał w trasę pociąg pasażerski na linii Phnom Penh - Sihanoukville. Linia ta jest aktywna do dzisiaj. Przejazd na trasie Phnom Penh - Sihanoukville możliwy jest od piątku do poniedziałku i kosztuje 7 USD. Planowane jest również uruchomienie linii kolejowej na odcinku Phnom Penh - Poipet, która dobiegać będzie do granicy z Tajlandią

 

Samochód

Dojazd samochodem też jest możliwy, ale ogrom możliwości, różnego rodzaju trasy, opłaty drogowe, wizowe i czyhające niebezpieczeństwa nie pozwala na jasne określenie jak zrobić to najlepiej. Jeśli jesteście na tyle „szaleni”, żeby zdecydować się na taką podróż, sami najlepiej zaplanujecie swoją trasę :). Nie chcecie jechać własnym samochodem? Możecie go wypożyczyć! Z pomocą przyjdzie Wam multiwyszukiwarka wynajmu aut, gdzie znajdziecie setki ofert z najlepszych wypożyczalni.

 

>>>ZOBACZ TAKŻE: Politykę wjazdową do Kambodży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-23 20:11:27
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy