Kambodża

KambodżaPolityka wjazdowa

Przepisy wjazdowe

Aby wjechać na terytorium Kambodży niezbędny jest jedynie paszport i wiza. Wizę wyrabiamy bezpośrednio na przejściu granicznym. Do kraju można wwozić i wywozić maksymalnie do 10 000 USD bez specjalnego zezwolenia. Poza tym, każdy pasażer przekraczający granicę może mieć przy sobie maksymalnie: 2 litry alkoholu, 200 papierosów lub 200 gram tytoniu, perfumy lub inne kosmetyki o pojemności 350 mililitrów. Osoby poniżej 18 roku życia nie mogą wywozić ani wwozić do Kambodży alkoholu i papierosów.

Transport-Kambodza-breakplan

 

>>>ZOBACZ TEŻ: Najsilniejsze paszporty świata: na którym miejscu plasuje się polski paszport?

Wiza

Wizę wyrabiamy bezpośrednio na przejściu granicznym. Kambodżańska wiza kosztuje aktualnie 30 USD, a jeśli nie posiadamy zdjęcia do dokumentów - 33 USD. Paszport oraz pieniądze przekazujmy jedynie urzędnikom celnym w mundurach. Przy granicy na nieświadomych turystów czyha wielu naciągaczy, więc bądźmy ostrożni. Wielu prywatnych przewoźników próbuje zarobić dodatkowe dolary na pośredniczeniu w wyrobieniu wizy do Kambodży, dlatego warto znać jej aktualną cenę.

 

>>>ZOBACZ TAKŻE: Miejsca i atrakcje w Kambodży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-23 20:11:27
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy