Kambodża

KambodżaPolityka wjazdowa

Przepisy wjazdowe

Aby wjechać na terytorium Kambodży niezbędny jest jedynie paszport i wiza. Wizę wyrabiamy bezpośrednio na przejściu granicznym. Do kraju można wwozić i wywozić maksymalnie do 10 000 USD bez specjalnego zezwolenia. Poza tym, każdy pasażer przekraczający granicę może mieć przy sobie maksymalnie: 2 litry alkoholu, 200 papierosów lub 200 gram tytoniu, perfumy lub inne kosmetyki o pojemności 350 mililitrów. Osoby poniżej 18 roku życia nie mogą wywozić ani wwozić do Kambodży alkoholu i papierosów.

Transport-Kambodza-breakplan

 

Wiza

Wizę wyrabiamy bezpośrednio na przejściu granicznym. Kambodżańska wiza kosztuje aktualnie 30 USD, a jeśli nie posiadamy zdjęcia do dokumentów - 33 USD. Paszport oraz pieniądze przekazujmy jedynie urzędnikom celnym w mundurach. Przy granicy na nieświadomych turystów czyha wielu naciągaczy, więc bądźmy ostrożni. Wielu prywatnych przewoźników próbuje zarobić dodatkowe dolary na pośredniczeniu w wyrobieniu wizy do Kambodży, dlatego warto znać jej aktualną cenę.

 


Będąc na miejscu chcecie leżeć do góry brzuchem, czy spędzać czas aktywnie? Nasze wskazówki odnośnie tych dwóch kwestii znajdziecie w rozdziale „Co warto/nie warto?”.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożesz nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać, to co Wam się nie podoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przeze mnie artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Twoich znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.pl? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na Fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-03-16 17:11:34
Breakludek
Redaktor
strona www:
adres:
http://www.breakplan.com
Warszawa / Polska

Robię, co w mojej mocy, byś mógł korzystać w pełni i przede wszystkim ZA DARMO z przewodników, które dla Ciebie tworzę. Staram się, by były one jak najwyższej jakości, a informacje w nich zawarte - świeższe niż świeże bułeczki ;). Koniec z nudnymi, suchymi informacjami! Oto jestem ja, Twój rycerz i pojawiłem się tu, by uwolnić Cię od przewodnikowej nudy ;). Porzuć swój strach i obawy, że nie znajdziesz ciekawych i przydatnych informacji o kraju, który Cię interesuje!

A tak w ogóle to cześć, miło Cię widzieć! Ach, nie przedstawiłem się. Pewnie zastanawiasz się, kim jest ten przystojny, wspaniale zbudowany i przesympatyczny z okularów, beztroski mężczyzna? Tak, to ja, we własnej osobie! Jestem Breakludek i pozwoliłem sobie objąć jedno z najwyższych stanowisk na tym portalu - Redaktora Naczelnego. Wszystko to czym się zajmuję ja, skromny, pozbawiony kompleksów miłośnik życia, zawarłem w pierwszych kilku linijkach tego opisu :)