Węgry

WęgryKiedy jechać?

Klimat

Węgry znajdują się w strefie klimatu umiarkowanego kontynentalnego. Wyróżnia się 4 pory roku: upalne, suche lata z temperaturą ok. 26˚C, łagodne wiosny i jesienie oraz dość mroźne zimy z opadami śniegu, kiedy temperatura osiąga -10˚C.

Opady roczne nie przekraczają 900 mm w górach, a na zachodzie (na nizninnych terenach) 600mm. Ponadto region nizinny charakteryzuje się częstymi i długotrwałymi suszami.

balaton niebo wegry 11500x500

 

>>>SPRAWDŹ! Pomożemy Ci dobrać najlepszy termin na wyjazd!

Kiedy pojechać?

Idealnym czasem na podróż na Węgry to okres wakacyjny, przypadający na miesiące czerwiec-sierpień. Z racji wysokich temperatur w tym okresie przybywa tu najwięcej turystów. Jednak jeśli wolimy odpoczywać poza sezonem, wybierzmy wrzesień lub maj, kiedy jest całkiem ciepło, ale już nie tak upalnie i tłoczno. Ponadto będziemy mieć okazję uczestniczyć we wrześniowym festiwalu wina. Natomiast najlepsze warunki do jazdy na nartach i wspinaczki po górach Matra są zimą.gry matra wgry 1400x600

Już wiecie kiedy najlepiej jechać na Węgry. Czas pomyśleć o tym gdzie się zatrzymacie. Zajrzyjcie tutaj, żeby znaleźć odpowiedni nocleg dla siebie :).

Pogoda

Poniżej znajdziecie aktualną prognozę pogody w Budapeszcie:

 

Jesteście zainteresowani większą liczbą dni? Wystarczy kliknąć na powyższy przycisk prognozy pogody!roya saadat zamek wgry 1400x600

 

>>>SPRAWDŹ: Jak tanio dolecieć do Węgier?