Kopenhaga

KopenhagaGdzie spać?

Gdzie spać?

Jeśli chodzi o noclegi Kopenhaga nie będzie specjalnie problematycznym miejscem. Baza noclegowa jest bardzo rozbudowana. Tak jak większość europejskich stolic, jeśli zainteresuje Was luksusowy hotel, apartament czy hostel Kopenhaga Was nie zawiedzie – od wyboru do koloru. Nie ma tutaj raczej najbardziej popularnego obiektu i każdy wybiera wedle swoich upodobań i – oczywiście – budżetu. Znajdą coś dla siebie również fani kempingów – nie zapomnijcie jednak wziąć pod uwagę warunków pogodowych. Nawet latem warto sprawdzić prognozy, bo może się okazać, że i Wy i namiot spłyniecie w strugach deszczu lub zostaniecie zwiani. Możecie to oczywiście potraktować jako test Waszych predyspozycji na Wikinga. Kempingi i pola namiotowe w okolicy z łatwością zlokalizujecie tutaj: http://goo.gl/moCSAE. W Danii popularne są również urokliwe domki wakacyjne. Na pewno znajdą się wśród też Was osoby, którym spodoba się pomysł wynajęcia takiej kwatery w okolicy miasta i wyskoczenia na zwiedzanie samochodem. Przykładowe domki i ceny ich wynajmu możecie znaleźć na przykład na stronie Novasolu (http://www.novasol.pl/). Ceny, jak już wiecie, mogą być szalone. Jeżeli chodzi o hotele czy apartamenty Kopenhaga również nie „zawiedzie”.

Średnie opłaty, jeśli rezerwowalibyście nocleg na 4 dni dla 2 osób w sezonie (z półrocznym wyprzedzeniem):

  • apartament: 2900 – 6000zł;
  • hotel: 2800 – 3500zł;
  • hostel: 900 – 2500zł.

 

Ceny będą oczywiście lepsze, jeśli zdecydujecie się na wycieczkę w nieco innym terminie lub traficie na promocję. Aby nieco zaoszczędzić, możecie zdecydować się na rezerwację miejsca poza centrum miasta, ale za to blisko stacji metra lub kolejowej – z własnego doświadczenia wiem, że to całkiem dobre wyjście. Nie zapomnijcie wykorzystać strony Breakplan.com do wyszukania najlepszych cen noclegów!

 


Przez żołądek do serca” – sprawdźcie w rozdziale „Jedzenie i napoje” co i gdzie jeść i pić, będąc na miejscu, tak, aby Wasza podróż była niezapomniana nie tylko ze względu na walory wizualne.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-18 08:59:32
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy