Kopenhaga

KopenhagaInne

Ciekawostki
  • W mieście nie będzie jakichś szczególnych restrykcji, jeżeli chodzi o zachowanie, warto jednak zwrócić uwagę na wskazówki dotyczące alkoholu i bezpieczeństwo podczas zwiedzania Wolnego Miasta Christiania.
  • Kopenhaga to miast rowerów i na rowerze warto ją zwiedzać! Nawet, jeżeli nie jesteście wielkimi fanami kolarstwa, warto skorzystać z możliwości wypożyczenia sprzętu i poczucia się jak rodowity Duńczyk choć przez kilka godzin.
  • Skandynawia oznacza wysokie ceny – jeżeli jesteście fanami taniego podróżowania, warto przed wyjazdem przemyśleć strategię oszczędzania. Dla niektórych będzie to zabranie z Polski podstawowych racji żywnościowych, a dla innych zatankowanie do pełna poza Danią.
  • Jeżeli jedziecie samochodem – jedźcie ostrożnie, surowe mandaty znacznie przyczynią się do dziury budżetowej.
  • O poczuciu zadowolenia z życia Duńczyków już wspominaliśmy, warto jednak pamiętać, że sama Kopenhaga to najszczęśliwsze miasto na świecie!
  • W większości miast tego rozmiaru byłoby to nie do pomyślenia, ale kanały w Kopenhadze są wystarczająco czyste, by w nich… pływać! Nierzadkim widokiem będą osoby korzystające z tej przyjemności bez zbędnego balastu jakichkolwiek ubrań.
  • Podobno cena za butelkę wody jest w mieście horrendalnie wysoka (około 15 DKK za 0,3l, czyli ok… 8,55 zł), ponieważ lokalne władze chcą zachęcić mieszkańców do przerzucenia się na picie kranówki, która jest tutaj bezpieczna i zdatna do spożycia.
  • Granica między parkiem a cmentarzem może być tutaj w niektórych przypadkach nieco zatarta. Nikogo nie będzie tutaj dziwić rodzinny piknik obok grobowca…

 


Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-18 08:59:32
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy