Chorwacja

ChorwacjaKiedy jechać?

Klimat

Klimat Chorwacji można podzielić na śródziemnomorski (wybrzeże) oraz kontynentalny (część centralna oraz Slawonia), które dzieli pasmo górskie Dinara. Nad morzem lata są słoneczne, upalne i suche (średnia temperatura to 30-31°C), natomiast zimy są łagodne i deszczowe (średnia temperatura to 11-12°C).

Jeśli wybraliście już okres, w którym chcielibyście wybrać się na wczasy, polecamy skorzystanie z naszej wyszukiwarki, w której znajdziecie wiele ciekawych ofert :).

widok-dubrownik-breakplan

 

>>>SPRAWDŹ! Pomożemy Ci dobrać najlepszy termin na wyjazd!

Kiedy pojechać?

Dla osób, które ciężko znoszą temperatury ok. 30°C lepszym czasem, by tam się wybrać będzie czerwiec lub wrzesień, kiedy średnia temperatura wynosi 25-26°C. Jest to również dobry okres na zwiedzanie ze względu na mniejszą ilość turystów. Z kolei klimat kontynentalny jest bardzo podobny do tego, który mamy w Polsce.

Pogoda

Poniżej znajdziecie aktualną prognozę pogody w Zagrzebiu:

 

Jesteście zainteresowani większą liczbą dni? Wystarczy kliknąć na powyższy przycisk prognozy pogody!

 

>>>SPRAWDŹ: Jak tanio dolecieć do Chorwacji?

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-30 08:31:38
Michał
Redaktor
strona www:
adres:
https://www.breakplan.com
Warszawa / Polska

Wielbiciel pięknej pogody i pogoni za nią po świecie. Jego głód do podróżowania i poznawania świata znajduje ujście w organizowaniu wyjazdów innych osób, które pragną zwiedzać nowe miejsca indywidualnie, dogłębnie i bez przepłacania. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się z innymi poprzez działalność portalu Breakplan.pl.