Chorwacja

ChorwacjaPraca i studia

Praca

Dla Polaków nie istnieje co prawda obowiązek meldunkowy, jednak jeśli chcecie podjąć pracę w Chorwacji i zostać tu na dłużej niż 3 miesiące, koniecznie zgłoście w ciągu 8 dni od upływu tego terminu „pobyt tymczasowy” na posterunku policji. Formalności wymagają przygotowania dowodu osobistego lub paszportu, ważnego ubezpieczenia zdrowotnego i poświadczenia że podjęliście się pracy.

Jeśli zamierzacie dłuższy czas przebywać poza domem i chcecie się ubezpieczyć, aby uniknąć zmartwień, dobrą ofertę znajdziecie tutaj.

 

>>>ZOBACZ TAKŻE: Jak jednocześnie pracować i czerpać przyjemność z podróżowania!

Wolontariat

Wiele organizacji społecznych i ekologicznych oferuje wolontariat w Chorwacji np. przy badaniu delfinów. W zależności od organizatora możliwe, że będziecie musieli pokryć koszty transportu. Zazwyczaj wymagany jest jedynie język angielski w stopniu komunikatywnym.

Studia

 Chorwacja jest popularnym kierunkiem wybieranym przez studentów w ramach programu Erasmus+, między innymi dzięki dobrej reputacji Uniwersytetu w Zagrzebiu, jak i możliwościom zwiedzania całego kraju w trakcie semestru.

 

>>>ZOBACZ TAKŻE: Przydatne informacje przed podrożą do Chorwacji.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-30 08:31:38
Michał
Redaktor
strona www:
adres:
https://www.breakplan.com
Warszawa / Polska

Wielbiciel pięknej pogody i pogoni za nią po świecie. Jego głód do podróżowania i poznawania świata znajduje ujście w organizowaniu wyjazdów innych osób, które pragną zwiedzać nowe miejsca indywidualnie, dogłębnie i bez przepłacania. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się z innymi poprzez działalność portalu Breakplan.pl.