Cypr

CyprInne

Waluta
 
Ceny

Na Cyprze walutą jest euro, co oznacza wyższe ceny dla Polaka. Dlatego warto zakupy robić w miejscach niekoniecznie najbardziej oczywistych. W miastach znajdują się targi, które zazwyczaj odbywają się raz lub dwa w tygodniu, najczęściej są to soboty i niedziele. Ceny warzyw proponowane prez rolników są dużo niższe, niż te w sklepach. Po tureckiej stronie Nikozji znajduje się stały targ, również o wiele tańszy. Warto też wspomnieć o kioskach, czyli małych sklepikach, często otwartych 24 godziny na dobę, w których ceny odbiegają znacznie od tego, jakie napotkać można w dużych supermarketach. Warto zatem wstać wcześnie rano, by odwiedzić lokalny targ i zaopatrzyć się w świeże, naturalne produkty.

Ważne numery

Numerami ratunkowymi są 112 i 199. Dzwoniąc na te numery wezwać można pogotowie ratunkowe, policję oraz straż pożarną.

 


Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać, to co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać. Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-03-16 00:39:27
Diana
Redaktor
adres:
Poznań / Polska

Podróżuję, piszę i podziwiam to, co widzę. Z wykształcenia jestem archeologiem i historykiem sztuki – spełniam więc jednocześnie wszystkie największe pasje. Moje teksty powstają na bazie zafascynowania miejscami, w których mieszkam, lub które badam. Szczególnie interesują mnie kultury starożytne rozlokowane wokół basenu Morza Śródziemnego, a zwłaszcza wpływy Imperium Rzymskiego na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Nie potrafię długo gościć w jednym miejscu, dlatego też każdego roku staram się podążać nowymi, nieznanymi mi jeszcze ścieżkami. Kolejnym przystankiem jest Siena we Włoszech. A potem? Kto wie!