Cypr

CyprTransport

Komunikacja publiczna

Na miejscu funkcjonuje szeroka sieć linii autobusowych, łączących ze sobą najważniejsze miasta. Rozkłady jazdy dostępne są na stronie www.cyprusbybus.com, jednak trzeba zwrócić uwagę na miejsce i godzinę odjazdu, ponieważ ta określona jest tylko z miejsca startu. Na przystankach natomiast zazwyczaj nie ma rozkładów jazdy. Trudno jest dojechać busem do mniejszych miejscowości, czy w bardziej oddalone i dzikie części wyspy. Najczęściej komunikacja autobusowa dociera tam jedynie w poniedziałki i to w bardzo wczesnych lub bardzo późnych godzinach, raz lub dwa w ciągu dnia. Dlatego warto wynająć samochód lub taksówkę.

 

>>>ZOBACZ TEŻ: Przed Tobą długa podróż samochodem? Twój osobisty doradca podpowie Ci gdzie spać, znajdując najlepsze oferty noclegów!

Wynajem pojazdu

Opłaca się samodzielne podróżowanie autem - ceny zaczynają się od 10 euro za wynajem na dzień. Pamiętać należy jedynie o wysokim depozycie, ok. 500 euro. Przy wyjeździe do części okupowanej mogą pojawić się problemy z poruszaniem się samochodem o cypryjskiej rejestracji, jednak nie jest to niemożliwe. Ponadto istnieje możliwość wynajęcia samochodu już w strefie tureckiej.

 

>>>SPRAWDŹ TAKŻE: Co warto zjeść na Cyprze?

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-30 08:32:27
Diana
Redaktor
adres:
Poznań / Polska

Podróżuję, piszę i podziwiam to, co widzę. Z wykształcenia jestem archeologiem i historykiem sztuki – spełniam więc jednocześnie wszystkie największe pasje. Moje teksty powstają na bazie zafascynowania miejscami, w których mieszkam, lub które badam. Szczególnie interesują mnie kultury starożytne rozlokowane wokół basenu Morza Śródziemnego, a zwłaszcza wpływy Imperium Rzymskiego na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Nie potrafię długo gościć w jednym miejscu, dlatego też każdego roku staram się podążać nowymi, nieznanymi mi jeszcze ścieżkami. Kolejnym przystankiem jest Siena we Włoszech. A potem? Kto wie!