Cypr

CyprZdrowie i bezpieczeństwo

Opieka zdrowotna

Na Cyprze bardzo łatwo dostać się do lekarza, ale wszystkie usługi dla obcokrajowców są płatne. Prywatna wizyta u doktora pierwszego kontaktu kosztuje ok. 50 euro. Tańszą, choć nie spotykającą się z zadowoleniem ze strony cypryjskich lekarzy, jest bezpośrednie udanie się do szpitala na ostry dyżur, gdzie płaci się jedynie 10 euro, ale czeka dużo dłużej. Warto zaopatrzyć się w ubezpieczenie, dla studentów i uczniów dobrym rozwiązaniem będzie karta EKUZ. Spotkanie z lekarzem może zastąpić również wizyta w aptece. Farmaceuci są bardzo dobrze wykształceni i po podaniu szczegółowych informacji o stanie zdrowia polecą odpowiedni lek, procedurę, czy konkretnego lekarza.

 

>>>SPRAWDŹ: Ogrom ofert ubezpieczeniowych Cię przytłacza? Chętnie pomożemy wybrać najlepszą ofertę! Kliknij po więcej informacji.

Higiena

Prawie każdy dom ma połączenie z bieżącą wodą, co stanowi znaczny postęp w ostatnich latach. Nieodłączną częścią większości budynków są kontenery wody umieszczone na dachach. Ponadto przy ulicach znaleźć można małe fontanny, służące do zaspokojenia nagłego pragnienia.

 

>>>ZOBACZ TAKŻE: Przydatne informacje przed podrożą do Cypru.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-30 08:32:27
Diana
Redaktor
adres:
Poznań / Polska

Podróżuję, piszę i podziwiam to, co widzę. Z wykształcenia jestem archeologiem i historykiem sztuki – spełniam więc jednocześnie wszystkie największe pasje. Moje teksty powstają na bazie zafascynowania miejscami, w których mieszkam, lub które badam. Szczególnie interesują mnie kultury starożytne rozlokowane wokół basenu Morza Śródziemnego, a zwłaszcza wpływy Imperium Rzymskiego na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Nie potrafię długo gościć w jednym miejscu, dlatego też każdego roku staram się podążać nowymi, nieznanymi mi jeszcze ścieżkami. Kolejnym przystankiem jest Siena we Włoszech. A potem? Kto wie!