Cypr

CyprKiedy jechać?

Klimat

church newCypr należy do strefy klimatu śródziemnomorskiego, charakteryzującego się bardzo ciepłymi i suchymi latami oraz łagodnymi zimami. W ciągu lata temperatury potrafią sięgać ponad 40 stopni Celsjusza, zimą natomiast schodzą do około 10 w ciągu nocy. Miesiące letnie zdominowane są przed słońce i upały, chociaż zdarzyć się mogą deszczowe dni we wrześniu. Zimą zazwyczaj również niebo jest bezchmurne, należy natomiast uważać na zmiany temperatur. Amplituda jest bardzo wysoka, za dnia można swobodnie ubrać się w strój kąpielowy, natomiast nocą często nie wystarcza kurtka.

 

>>>SPRAWDŹ! Pomożemy Ci dobrać najlepszy termin na wyjazd!

Kiedy pojechać?

Najlepszą porą na zwiedzanie i wypoczywanie na Cyprze cyprus newjest wiosna lub wczesna jesień. Wtedy utrzymuje się przyjemne ciepło. Jednak dla wziętych plażowiczów i amatorów słonecznych (i morskich) kąpieli, najbardziej wskazane jest lato. Wtedy nawet noce są upalne, więc wieczory nad wodą są tym przyjemniejsze. 

Jesienią pojawia się wiatr, momentami porywczy i zimny, później natomiast następują deszcze. Trwają one zazwyczaj przez trzy do pięciu dni w ciągu miesiąca. Ciekawym zjawiskiem są chmury pyłu nadlatujące znad syryjskich pustyń (czasem także znad Sahary) we wrześniu. Warto się wtedy zabezpieczyć i kupić specjalną maseczkę do oddychania lub po prostu zakryć usta chusteczką. Zjawisko nie jest częste, ale potrafi zmęczyć – lepiej wtedy zostać w domu.

Pogoda

Poniżej znajdziecie aktualną prognozę pogody na Cyprze:

 

Jesteście zainteresowani większą liczbą dni? Wystarczy kliknąć na powyższy przycisk prognozy pogody!

 

>>>SPRAWDŹ: Jak tanio dolecieć do Cypru?

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-30 08:32:27
Diana
Redaktor
adres:
Poznań / Polska

Podróżuję, piszę i podziwiam to, co widzę. Z wykształcenia jestem archeologiem i historykiem sztuki – spełniam więc jednocześnie wszystkie największe pasje. Moje teksty powstają na bazie zafascynowania miejscami, w których mieszkam, lub które badam. Szczególnie interesują mnie kultury starożytne rozlokowane wokół basenu Morza Śródziemnego, a zwłaszcza wpływy Imperium Rzymskiego na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Nie potrafię długo gościć w jednym miejscu, dlatego też każdego roku staram się podążać nowymi, nieznanymi mi jeszcze ścieżkami. Kolejnym przystankiem jest Siena we Włoszech. A potem? Kto wie!