Cypr

CyprKiedy jechać?

Klimat

church newCypr należy do strefy klimatu śródziemnomorskiego, charakteryzującego się bardzo ciepłymi i suchymi latami oraz łagodnymi zimami. W ciągu lata temperatury potrafią sięgać ponad 40 stopni Celsjusza, zimą natomiast schodzą do około 10 w ciągu nocy. Miesiące letnie zdominowane są przed słońce i upały, chociaż zdarzyć się mogą deszczowe dni we wrześniu. Zimą zazwyczaj również niebo jest bezchmurne, należy natomiast uważać na zmiany temperatur. Amplituda jest bardzo wysoka, za dnia można swobodnie ubrać się w strój kąpielowy, natomiast nocą często nie wystarcza kurtka.

Kiedy pojechać?

Najlepszą porą na zwiedzanie i wypoczywanie na Cyprze cyprus newjest wiosna lub wczesna jesień. Wtedy utrzymuje się przyjemne ciepło. Jednak dla wziętych plażowiczów i amatorów słonecznych (i morskich) kąpieli, najbardziej wskazane jest lato. Wtedy nawet noce są upalne, więc wieczory nad wodą są tym przyjemniejsze. 

Jesienią pojawia się wiatr, momentami porywczy i zimny, później natomiast następują deszcze. Trwają one zazwyczaj przez trzy do pięciu dni w ciągu miesiąca. Ciekawym zjawiskiem są chmury pyłu nadlatujące znad syryjskich pustyń (czasem także znad Sahary) we wrześniu. Warto się wtedy zabezpieczyć i kupić specjalną maseczkę do oddychania lub po prostu zakryć usta chusteczką. Zjawisko nie jest częste, ale potrafi zmęczyć – lepiej wtedy zostać w domu.

Pogoda

Poniżej znajdziecie aktualną prognozę pogody na Cyprze:

 

Jesteście zainteresowani większą liczbą dni? Wystarczy kliknąć na powyższy przycisk prognozy pogody!

 


Znasz film „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz”? „ Ja to, proszę pana, mam bardzo dobre połączenie. Wstaję rano za piętnaście trzecia. Latem to już widno. Za piętnaście trzecia jestem ogolony, bo golę się wieczorem. Śniadanie jadam na kolację. Tylko wstaję i wychodzę”. Jeśli chcecie wiedzieć, czy też macie bardzo dobre połączenie, tam dokąd się wybieracie, przeczytajcie uważnie rozdział Dojazd.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać, to co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać. Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-03-16 00:39:27
Diana
Redaktor
adres:
Poznań / Polska

Podróżuję, piszę i podziwiam to, co widzę. Z wykształcenia jestem archeologiem i historykiem sztuki – spełniam więc jednocześnie wszystkie największe pasje. Moje teksty powstają na bazie zafascynowania miejscami, w których mieszkam, lub które badam. Szczególnie interesują mnie kultury starożytne rozlokowane wokół basenu Morza Śródziemnego, a zwłaszcza wpływy Imperium Rzymskiego na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Nie potrafię długo gościć w jednym miejscu, dlatego też każdego roku staram się podążać nowymi, nieznanymi mi jeszcze ścieżkami. Kolejnym przystankiem jest Siena we Włoszech. A potem? Kto wie!