Islandia

IslandiaDojazd

Loty

Na Islandię można dotrzeć na dwa sposoby: samolotem lub promem.

 Najwygodniej i najszybciej polecieć samolotem. Z Polski najwięcej bezpośrednich lotów odbywa się z Gdańska (Wizz Air) oraz od niedawna z Warszawy (Wowair). Inną opcją jest lot z przesiadką w Londynie, Paryżu czy Berlinie. Są to opcje jednak kosztowne i często czasochłonne.

Berlin (lotnisko Schönefeld) ma jednak tę zaletę, że kursuje tam PolskiBus. W przerwie pomiędzy przyjazdem, a odlotem, jeżeli pozwala nam na to czas, warto odwiedzić centrum. Bagaże bez problemu zostawiamy w schowkach bagażowych przy parkingu na lotnisku.

Lot z Polski trwa 4,5 godziny z Berlina pół godziny krócej. Ceny wahają się od 170 pln w obie strony do nawet 6000 pln, w zależności od linii i pory roku. Powyżej podałam linie lotnicze oferujące najniższe ceny biletów.

PROM

Wyprawa promem zajmuje kilka dni, nawet tydzień i jest możliwa jedynie od kwietnia do października. Pierwszym etapem będzie dotarcie do portu Hirtshals w Danii skąd wypłyniemy do Seydysfjordur na wschodnich wybrzeżach Islandii. Możemy po drodze zatrzymać się w porcie Torshavn na wyspach Owczych. Rejs trwa trzy dni i rozpoczyna się zazwyczaj w sobotę, a kończy we wtorek.

Koszty uzależnione są od formy podróżowania. Kiedy podróżujemy bez żadnych środków transportu za bilet w obie strony zapłacimy ok 3650 pln, a za rower musimy doliczyć jeszcze 150 pln. Jeżeli chcemy zabrać ze sobą samochód osobowy* koszt wzrośnie minimum do 7000 i rośnie wraz z dodatkowymi bagażnikami na dachu, z tyłu lub przyczepą. Samochód kempingowy to już prawie 10 000pln.

*Samochód z napędem jedynie na jedną oś poradzi sobie bez problemu na obwodnicy Islandii, tzw. Jedynce oraz w terenach miejskich. Jeżeli jednak w planach jest odwiedzenie miejsc oddalonych nieco od głównej drogi auto bez napędu 4x4 i wyższego zawieszenia nie da sobie rady.

 


 Wiecie, że chcecie jechać, ale nie wiecie, co jest potrzebne, aby Was wpuścili? Dowiedzcie się tego, czytając rozdział "Polityka wjazdowa".

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Coś nie gra na stronie”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać, to co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-03-16 02:12:28
Breakludek
Redaktor
strona www:
adres:
http://www.breakplan.com
Warszawa / Polska

Robię, co w mojej mocy, byś mógł korzystać w pełni i przede wszystkim ZA DARMO z przewodników, które dla Ciebie tworzę. Staram się, by były one jak najwyższej jakości, a informacje w nich zawarte - świeższe niż świeże bułeczki ;). Koniec z nudnymi, suchymi informacjami! Oto jestem ja, Twój rycerz i pojawiłem się tu, by uwolnić Cię od przewodnikowej nudy ;). Porzuć swój strach i obawy, że nie znajdziesz ciekawych i przydatnych informacji o kraju, który Cię interesuje!

A tak w ogóle to cześć, miło Cię widzieć! Ach, nie przedstawiłem się. Pewnie zastanawiasz się, kim jest ten przystojny, wspaniale zbudowany i przesympatyczny z okularów, beztroski mężczyzna? Tak, to ja, we własnej osobie! Jestem Breakludek i pozwoliłem sobie objąć jedno z najwyższych stanowisk na tym portalu - Redaktora Naczelnego. Wszystko to czym się zajmuję ja, skromny, pozbawiony kompleksów miłośnik życia, zawarłem w pierwszych kilku linijkach tego opisu :)

  • Islandia - tania wycieczka
    Islandia - wycieczka w poszukiwaniu zorzy polarnej...
    WIĘCEJ>>