Islandia

IslandiaPolityka wjazdowa

Przepisy wjazdowe

Mimo znacznego oddalenia Islandii, podróż tam od strony formalnej nie zajmie nam więcej czasu niż wjazd do Niemiec. Jedyne co nam potrzebne, to ważny dowód osobisty. Przebywając tam w celach turystycznych do 3 miesięcy nie ma obowiązku posiadania zezwolenia na pobyt. Jednak jeżeli chcielibyśmy zostać dłużej lub podjąć pracę na terenie Islandii, konieczna jest rejestracja w Narodowym Rejestrze www.skra.is

Należy pamiętać, że wybierając się na Islandię musimy pamiętać o ograniczeniach dotyczących wwozu różnych artykułów, tj.: żywność, napoje alkoholowe oraz papierosy i wyroby tytoniowe. Aktualne ilości, które nie podlegają ocleniu należy sprawdzić przed wyjazdem na stronie www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/profile_krajow/islandia. Tutaj również znajduje się lista przedmiotów wymagających specjalnego zezwolenia (m.in.: telefony, sprzęt wędkarski lub do jazdy konnej, lekarstwa). Pamiętajmy o zgłoszeniu ich służbom celnym. Do nich udamy się również, gdy wwozimy lub wywozimy w gotówce równowartość 15 tys. EUR lub więcej.

Absolutnym zakazem wwozu objęte są oczywiście narkotyki, tytoń do żucia i tabaka, surowe produkty żywnościowe oraz różne rodzaje broń. Jeżeli w miejscu publicznym nosimy lub używamy noża, którego długość ostrza przekracza 7 cm, zostaniemy potraktowani jako posiadacze broni. Może więc dojść do zatrzymania. Jako cudzoziemcy mamy wówczas prawo do tłumacza i bezpłatnej pomocy adwokackiej, ale lepiej nie wchodzić w konflikt z prawem.

Wiza

Wiza nie jest wymagana.

 


 Jak już będziecie na miejscu, to raczej chcecie leżeć do góry brzuchem, czy spędzić czas aktywnie? Nasze wskazówki odnośnie tych obydwu kwestii i innych odkryjecie w rozdziale "Co warto/nie warto?".

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Coś nie gra na stronie”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać, to co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-03-16 02:12:28
Breakludek
Redaktor
strona www:
adres:
http://www.breakplan.com
Warszawa / Polska

Robię, co w mojej mocy, byś mógł korzystać w pełni i przede wszystkim ZA DARMO z przewodników, które dla Ciebie tworzę. Staram się, by były one jak najwyższej jakości, a informacje w nich zawarte - świeższe niż świeże bułeczki ;). Koniec z nudnymi, suchymi informacjami! Oto jestem ja, Twój rycerz i pojawiłem się tu, by uwolnić Cię od przewodnikowej nudy ;). Porzuć swój strach i obawy, że nie znajdziesz ciekawych i przydatnych informacji o kraju, który Cię interesuje!

A tak w ogóle to cześć, miło Cię widzieć! Ach, nie przedstawiłem się. Pewnie zastanawiasz się, kim jest ten przystojny, wspaniale zbudowany i przesympatyczny z okularów, beztroski mężczyzna? Tak, to ja, we własnej osobie! Jestem Breakludek i pozwoliłem sobie objąć jedno z najwyższych stanowisk na tym portalu - Redaktora Naczelnego. Wszystko to czym się zajmuję ja, skromny, pozbawiony kompleksów miłośnik życia, zawarłem w pierwszych kilku linijkach tego opisu :)

  • Islandia - tania wycieczka
    Islandia - wycieczka w poszukiwaniu zorzy polarnej...
    WIĘCEJ>>