Islandia

IslandiaPolityka wjazdowa

Przepisy wjazdowe

Mimo znacznego oddalenia Islandii, podróż tam od strony formalnej nie zajmie nam więcej czasu niż wjazd do Niemiec. Jedyne co nam potrzebne, to ważny dowód osobisty. Przebywając tam w celach turystycznych do 3 miesięcy nie ma obowiązku posiadania zezwolenia na pobyt. Jednak jeżeli chcielibyśmy zostać dłużej lub podjąć pracę na terenie Islandii, konieczna jest rejestracja w Narodowym Rejestrze www.skra.is

 

>>>ZOBACZ TAKŻE: Znajdujemy najlepsze oferty wczasów z biur podróży i mówimy, na co uważać!

 

Należy pamiętać, że wybierając się na Islandię musimy pamiętać o ograniczeniach dotyczących wwozu różnych artykułów, tj.: żywność, napoje alkoholowe oraz papierosy i wyroby tytoniowe. Aktualne ilości, które nie podlegają ocleniu należy sprawdzić przed wyjazdem na stronie www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/profile_krajow/islandia. Tutaj również znajduje się lista przedmiotów wymagających specjalnego zezwolenia (m.in.: telefony, sprzęt wędkarski lub do jazdy konnej, lekarstwa). Pamiętajmy o zgłoszeniu ich służbom celnym. Do nich udamy się również, gdy wwozimy lub wywozimy w gotówce równowartość 15 tys. EUR lub więcej.

Absolutnym zakazem wwozu objęte są oczywiście narkotyki, tytoń do żucia i tabaka, surowe produkty żywnościowe oraz różne rodzaje broń. Jeżeli w miejscu publicznym nosimy lub używamy noża, którego długość ostrza przekracza 7 cm, zostaniemy potraktowani jako posiadacze broni. Może więc dojść do zatrzymania. Jako cudzoziemcy mamy wówczas prawo do tłumacza i bezpłatnej pomocy adwokackiej, ale lepiej nie wchodzić w konflikt z prawem.

Wiza

Wiza nie jest wymagana.

 

>>>ZOBACZ TAKŻE: Miejsca i atrakcje w Islandii.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-23 14:10:26
Michał
Redaktor
strona www:
adres:
https://www.breakplan.com
Warszawa / Polska

Wielbiciel pięknej pogody i pogoni za nią po świecie. Jego głód do podróżowania i poznawania świata znajduje ujście w organizowaniu wyjazdów innych osób, które pragną zwiedzać nowe miejsca indywidualnie, dogłębnie i bez przepłacania. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się z innymi poprzez działalność portalu Breakplan.pl.

  • Islandia - tania wycieczka
    Islandia - wycieczka w poszukiwaniu zorzy polarnej...
    WIĘCEJ>>