Islandia

IslandiaZdrowie i bezpieczeństwo

Opieka zdrowotna

Jadąc za granicę w obrębie Unii Europejskiej powinno się bezwzględnie zaopatrzyć w Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Gwarantuje nam ona dostęp do pomocy medycznej w nagłych przypadkach i uprawnia do korzystania z podstawowych usług medycznych. Aby jednak zapewnić sobie pełne bezpieczeństwo, również w sytuacjach wymagających operacji lub transportu do kraju, powinniśmy wykupić dodatkowe ubezpieczenie.

Chcąc uzyskać w Islandii jedynie poradę lekarską, musimy liczyć się z opłaceniem tzw. udziału własnego, który nie jest refundowany. Koszty leczenia są astronomicznie wysokie, więc lepiej ubezpieczyć się przed wyjazdem.

 

>>>SPRAWDŹ: Ogrom ofert ubezpieczeniowych Cię przytłacza? Chętnie pomożemy wybrać najlepszą ofertę! Kliknij po więcej informacji.

Szczepienia

Kraj nie ma zagrożeń sanitarno-epidemiologicznych i nie wymaga się żadnych szczepień przed wyjazdem.

Higiena

Na terenie całej Islandii wodę można pić prosto z kranu, strumienia czy jeziora. Nie należy obawiać się zanieczyszczeń. Oczywiście występują miejsca, gdzie ludzie robią nielegalne wysypiska, jednak należą one do rzadkości. Przy niektórych erupcjach wulkanów mogą występować zanieczyszczenia powietrza lub wód.

 

>>>ZOBACZ TAKŻE: Przydatne informacje przed podrożą do Islandii.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-23 14:10:26
Michał
Redaktor
strona www:
adres:
https://www.breakplan.com
Warszawa / Polska

Wielbiciel pięknej pogody i pogoni za nią po świecie. Jego głód do podróżowania i poznawania świata znajduje ujście w organizowaniu wyjazdów innych osób, które pragną zwiedzać nowe miejsca indywidualnie, dogłębnie i bez przepłacania. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się z innymi poprzez działalność portalu Breakplan.pl.

  • Islandia - tania wycieczka
    Islandia - wycieczka w poszukiwaniu zorzy polarnej...
    WIĘCEJ>>