Islandia

IslandiaKiedy jechać?

Klimat

Mimo, iż nazwa przywodzi na myśl spowitą śniegiem i lodem krainę temperatury są tutaj bardzo umiarkowane.

Lato faktycznie nie rozpieszcza wysokimi temperaturami. W sezonie (czerwiec-wrzesień) średnio waha się od 12 do 5 stopni Celsjusza. Często występują przelotne deszcze, które przypominają lekką opadającą mgiełkę, rzadziej jest to zacinający ostro deszcz. Jednak deszczówka jest konieczna na liście rzeczy do zabrania. Trzeba również brać poprawkę na wiatr, który jest obecny przez cały rok. Wyjątkowych doznań przyniesie nam również trwający wówczas dzień polarny. Słońce chowa się za horyzont jedynie na 3-4 godziny. Zmierzch jednak od razu zamienia się w świt. Nie ma chwili prawdziwych ciemności. Lato to również czas kiedy wyspa najbardziej cieszy oko soczystą zielenią i różnorodnością barw najróżniejszych roślin, pomiędzy którymi harcują niezliczone wręcz gatunki ptaków.

Od października możemy już się spodziewać minusowych temperatur. Zaczniemy również odczuwać brak światła z powodu zbliżającej się nocy polarnej oraz coraz silniejsze wiatry. Zimą słońce pojawia się jedynie na chwilę, aby znów zniknąć na wiele godzin pozostawiając kraj w głębokiej ciemności. W tym czasie niebo staje się sceną dla niezwykłego spektaklu świateł – zorzy polarnej, zorzapolarna-islandia-breakplanprzyciągającej rzesze turystów. Temperatura na wybrzeżu południowym ze względu na napływający ciepły prąd powietrza jest zdecydowanie wyższa (średnio ok zera) niż na północnym (średnio -6o stopni Celsuja), gdzie napływają masy powietrza arktycznego. Dzięki temu w Rejkiawiku nawet zimą może nie być w ogóle śniegu. Na terenach interioru temperatura jednak może utrzymać się poniżej -10 stopni Celsjusza. Dla miłośników białego szaleństwa Islandia ma do zaoferowania kilka ośrodków narciarskich. Jednak jeżeli chcemy liczyć na pewny śnieg najlepiej wybrać się do leżącego na północy Akureyri.

Pogoda

Poniżej znajdziecie aktualną prognozę pogody w Reykjaviku:

 

Jesteście zainteresowani większą liczbą dni? Wystarczy kliknąć na powyższy przycisk prognozy pogody!

 


  Znasz film „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz”? „ Ja to, proszę pana, mam bardzo dobre połączenie. Wstaję rano za piętnaście trzecia. Latem to już widno. Za piętnaście trzecia jestem ogolony, bo golę się wieczorem. Śniadanie jadam na kolację. Tylko wstaję i wychodzę”. Jeśli chcecie wiedzieć, czy też macie bardzo dobre połączenie, tam dokąd się wybieracie, przeczytajcie uważnie rozdział "Dojazd".

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Coś nie gra na stronie”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać, to co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-03-16 02:12:28
Breakludek
Redaktor
strona www:
adres:
http://www.breakplan.com
Warszawa / Polska

Robię, co w mojej mocy, byś mógł korzystać w pełni i przede wszystkim ZA DARMO z przewodników, które dla Ciebie tworzę. Staram się, by były one jak najwyższej jakości, a informacje w nich zawarte - świeższe niż świeże bułeczki ;). Koniec z nudnymi, suchymi informacjami! Oto jestem ja, Twój rycerz i pojawiłem się tu, by uwolnić Cię od przewodnikowej nudy ;). Porzuć swój strach i obawy, że nie znajdziesz ciekawych i przydatnych informacji o kraju, który Cię interesuje!

A tak w ogóle to cześć, miło Cię widzieć! Ach, nie przedstawiłem się. Pewnie zastanawiasz się, kim jest ten przystojny, wspaniale zbudowany i przesympatyczny z okularów, beztroski mężczyzna? Tak, to ja, we własnej osobie! Jestem Breakludek i pozwoliłem sobie objąć jedno z najwyższych stanowisk na tym portalu - Redaktora Naczelnego. Wszystko to czym się zajmuję ja, skromny, pozbawiony kompleksów miłośnik życia, zawarłem w pierwszych kilku linijkach tego opisu :)

  • Islandia - tania wycieczka
    Islandia - wycieczka w poszukiwaniu zorzy polarnej...
    WIĘCEJ>>