Malta

MaltaKiedy jechać?

Klimat

Położenie geograficzne tych wysp o postrzępionych wybrzeżach zapewniło doskonały klimat, gdzie lato trwające od kwietnia do września jest bardzo gorące i jedynie bryza morska chłodzi suche powietrze. Dla lubiących słońce i ciepło jest to najlpesza pora na podróż na Maltę, ponieważ w tym okresie temperatury sięgają nawet 32 °C, a temperatura wody nie spada poniżej 21 °C. Klimat śródziemnomorski gwarantuje również ładną pogodę w okresie zimowym. Chociaż występują wtedy opady deszczu to temperatury w dzień utrzymują się w okolicach 14 °C. 

Rozkład temperatury oraz opadów na przestrzeni roku: 

tabela-pogody-malta-breakplan

Źródło zdjęcia: Meteoblue.com

 

>>>SPRAWDŹ! Pomożemy Ci dobrać najlepszy termin na wyjazd!

 

Skoro już wiecie kiedy najlepiej jechać na Maltę, kolejny krok to rezerwacja wycieczki. Najłatwiej zrobicie to tutaj przeszukując najlepsze oferty sprawdzonych biur podróży. 

port-malta-breakplan

Pogoda

Temperatura, w zależności od pory roku, jest bardzo stabilna. Na Malcie wspaniałe jest to, że nie występują opady śniegu, gęste mgły, ostre, chłodne wiatry czy minusowe spadki temperatur.

Poniżej znajdziecie aktualną prognozę pogody w Valletcie:

 

Jesteście zainteresowani większą liczbą dni? Wystarczy kliknąć na powyższy przycisk prognozy pogody!

 

>>>SPRAWDŹ: Jak tanio dolecieć do Malty?

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-23 15:34:06
Michał
Redaktor
strona www:
adres:
https://www.breakplan.com
Warszawa / Polska

Wielbiciel pięknej pogody i pogoni za nią po świecie. Jego głód do podróżowania i poznawania świata znajduje ujście w organizowaniu wyjazdów innych osób, które pragną zwiedzać nowe miejsca indywidualnie, dogłębnie i bez przepłacania. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się z innymi poprzez działalność portalu Breakplan.pl.