Malta

MaltaKiedy jechać?

Klimat

Położenie geograficzne tych wysp o postrzępionych wybrzeżach zapewniło doskonały klimat, gdzie lato trwające od kwietnia do września jest bardzo gorące i jedynie bryza morska chłodzi suche powietrze. Dla lubiących słońce i ciepło jest to najlpesza pora na podróż na Maltę, ponieważ w tym okresie temperatury sięgają nawet 32 °C, a temperatura wody nie spada poniżej 21 °C. Klimat śródziemnomorski gwarantuje również ładną pogodę w okresie zimowym. Chociaż występują wtedy opady deszczu to temperatury w dzień utrzymują się w okolicach 14 °C. 

Rozkład temperatury oraz opadów na przestrzeni roku: 

tabela-pogody-malta-breakplan

Źródło zdjęcia: Meteoblue.com

 

Skoro już wiecie kiedy najlepiej jechać na Maltę, kolejny krok to rezerwacja wycieczki. Najłatwiej zrobicie to tutaj przeszukując najlepsze oferty sprawdzonych biur podróży. 

port-malta-breakplan

Pogoda

Temperatura, w zależności od pory roku, jest bardzo stabilna. Na Malcie wspaniałe jest to, że nie występują opady śniegu, gęste mgły, ostre, chłodne wiatry czy minusowe spadki temperatur.

Poniżej znajdziecie aktualną prognozę pogody w Valletcie:

 

Jesteście zainteresowani większą liczbą dni? Wystarczy kliknąć na powyższy przycisk prognozy pogody!


 Znasz film „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz”? „ Ja to, proszę pana, mam bardzo dobre połączenie. Wstaję rano za piętnaście trzecia. Latem to już widno. Za piętnaście trzecia jestem ogolony, bo golę się wieczorem. Śniadanie jadam na kolację. Tylko wstaję i wychodzę”. Jeśli chcecie wiedzieć, czy też macie bardzo dobre połączenie, tam dokąd się wybieracie, przeczytajcie uważnie rozdział "Dojazd".

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika  był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Coś nie gra na stronie”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać, to co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.pl? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-03-15 12:16:49
Breakludek
Redaktor
strona www:
adres:
http://www.breakplan.com
Warszawa / Polska

Robię, co w mojej mocy, byś mógł korzystać w pełni i przede wszystkim ZA DARMO z przewodników, które dla Ciebie tworzę. Staram się, by były one jak najwyższej jakości, a informacje w nich zawarte - świeższe niż świeże bułeczki ;). Koniec z nudnymi, suchymi informacjami! Oto jestem ja, Twój rycerz i pojawiłem się tu, by uwolnić Cię od przewodnikowej nudy ;). Porzuć swój strach i obawy, że nie znajdziesz ciekawych i przydatnych informacji o kraju, który Cię interesuje!

A tak w ogóle to cześć, miło Cię widzieć! Ach, nie przedstawiłem się. Pewnie zastanawiasz się, kim jest ten przystojny, wspaniale zbudowany i przesympatyczny z okularów, beztroski mężczyzna? Tak, to ja, we własnej osobie! Jestem Breakludek i pozwoliłem sobie objąć jedno z najwyższych stanowisk na tym portalu - Redaktora Naczelnego. Wszystko to czym się zajmuję ja, skromny, pozbawiony kompleksów miłośnik życia, zawarłem w pierwszych kilku linijkach tego opisu :)