Malta

MaltaTransport

Komunikacja publiczna

Na Malcie jest bardzo dobrze zorganizowana i czytelna sieć autobusowa. Jedynym problemem jest fakt, że niektóre linie kursują raz na godzinę – a i wtedy potrafią się mocno spóźnić lub nawet nie przyjechać. Dla turystów najlepszym rozwiązaniem jest zakupienie (najlepiej na lotnisku) karty na 7 dni (Explore 7 days) za kwotę 21€. Kartę należy aktywować przy pierwszym przejeździe i za każdym razem zbliżać do czytnika. Jest ona ważna na Malcie i na Gozo na wszystkie linie dzienne i nocne. W przypadku małej ilości podróżowania autobusami można zakupić bilet na jeden przejazd, który ważny jest przez 2h. Cena biletu normalnego to 2,2 € i można go zakupić u kierowcy. Bilet dobowy kosztuje 2,6 €. lodzie-malta-breakplan

Autobusy kursują między 5.30, a 23.00, są również na Malcie 3 linie nocne. Niezależnie od miejsca, każdy przystanek jest na żądanie, ale jeżeli zapomni się przycisnąć przycisk, autobus się nie zatrzyma.

 

PROM

Przepływ promem z Malty na Gozo kosztuje 4,65€ i jest to kwota za podróż w dwie strony.

Wynajem pojazdu

Na wyspach znajduje się sporo wypożyczalni samochodów, skuterów, czy rowerów. Na jednej ulicy mogą być nawet 2-3 takie miejsca. Jest to wygodne rozwiązanie. Cena wynajmu samochodu na jeden dzień to ok. 25€, ale opłaca się bardziej wynajmować na dłuższy czas, ponieważ doliczane są wtedy rabaty. Sprawdzając oferty w tej wyszukiwarce możecie porównać wszystkie ceny i wybrać te najbardziej dla Was korzystne. Należy jednak pamiętać, że na Malcie obowiązuje ruch lewostronny, jest bardzo mało miejsc parkingowych, więc najczęściej zostawia się samochód ustawiony wzdłuż ulicy. Bardzo ważne jest również dawanie sygnału dźwiękowego przed każdym mało widocznym (a takich jest dużo) zakrętem, aby kierowca z naprzeciwka wiedział, że zbliża się samochód.


  Nieważne, czy lubicie rezerwować noclegi z wyprzedzeniem, czy będąc już na miejscu. W rozdziale "Gdzie spać?" znajdziecie więcej niż co nieco na temat tego, jak najlepiej znaleźć dach nad głową tam, dokąd podróżujecie. Dajcie sobie chwilę, abyście nie byli niemiło zaskoczeni pokojem bez okien lub wysokim rachunkiem za Wasz pobyt..

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika  był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Coś nie gra na stronie”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać, to co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.pl? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-03-15 12:16:49
Breakludek
Redaktor
strona www:
adres:
http://www.breakplan.com
Warszawa / Polska

Robię, co w mojej mocy, byś mógł korzystać w pełni i przede wszystkim ZA DARMO z przewodników, które dla Ciebie tworzę. Staram się, by były one jak najwyższej jakości, a informacje w nich zawarte - świeższe niż świeże bułeczki ;). Koniec z nudnymi, suchymi informacjami! Oto jestem ja, Twój rycerz i pojawiłem się tu, by uwolnić Cię od przewodnikowej nudy ;). Porzuć swój strach i obawy, że nie znajdziesz ciekawych i przydatnych informacji o kraju, który Cię interesuje!

A tak w ogóle to cześć, miło Cię widzieć! Ach, nie przedstawiłem się. Pewnie zastanawiasz się, kim jest ten przystojny, wspaniale zbudowany i przesympatyczny z okularów, beztroski mężczyzna? Tak, to ja, we własnej osobie! Jestem Breakludek i pozwoliłem sobie objąć jedno z najwyższych stanowisk na tym portalu - Redaktora Naczelnego. Wszystko to czym się zajmuję ja, skromny, pozbawiony kompleksów miłośnik życia, zawarłem w pierwszych kilku linijkach tego opisu :)