Rumunia

RumuniaKiedy jechać?

Kiedy pojechać?

Zwiedzanie najlepiej planować na okres od kwietnia do października. Zimą jest często bardzo zimno, ale też urokliwie, ośnieżone domki i wzgórza prezentują się bardzo malowniczo. W okresie Bożego Narodzenia starówki są pięknie udekorowane światełkami, a na rynkach głównych miast znajdują się kiermasze świąteczne. Kraj posiada również ofertę sportów zimowych. Rumunia w wakacje może być dość upalna, idealna pogoda na spędzenie słonecznych ciepłych wakacji, bez uciążliwych opadów, które są zmorą odpoczywających nad polskim morzem. Czasami może być wręcz za ciepło, jeżeli nie lubicie gorąca i nastawiacie się bardziej na zwiedzanie niż lenistwo na plaży, to lepiej wybrać się do Rumunii wiosną lub jesienią.

Jeśli wybraliście już okres, w którym chcielibyście wybrać się do Rumunii, polecamy skorzystanie z naszej wyszukiwarki, w której znajdziecie wiele ciekawych ofert :).

pogoda-rumunia-breakplan

Pogoda

Pogoda w Rumunii jest zróżnicowana w poszczególnych regionach. Tereny środkowo-zachodnie kraju, gdzie przeważają wyżyny posiadają chłodniejszy klimat, przypominający pogodę w Polsce, w górach klimat jest bardziej ostry i rześki. Wschodnie tereny nadmorskie charakteryzują się łagodniejszym klimatem zbliżonym do śródziemnomorskiego. W górach jest więcej opadów, na wybrzeżu zaś jest sucho i słonecznie. Karpaty stanowią barierę i granicę pomiędzy tymi dwoma strefami klimatycznymi. Przeważająca większość kraju posiada klimat umiarkowany, kontynentalny. Pogoda w Rumunii jest zróżnicowana w poszczególnych regionach. Tereny środkowo-zachodnie kraju, gdzie przeważają wyżyny posiadają chłodniejszy klimat, przypominający pogodę w Polsce, w górach klimat jest bardziej ostry i rześki. Wschodnie tereny nadmorskie charakteryzują się łagodniejszym klimatem zbliżonym do śródziemnomorskiego. W górach jest więcej opadów, na wybrzeżu zaś jest sucho i słonecznie. Karpaty stanowią barierę i granicę pomiędzy tymi dwoma strefami klimatycznymi. Przeważająca większość kraju posiada klimat umiarkowany, kontynentalny.

Zima w Rumunii należy do ciepłych pór roku, ponieważ temperatura sięga nawet 7°C  (na wschodnie kraju), a średnia temperatura w nocy nie spada poniżej -6°C . Temperatury w miesiącach wiosennych są zróżnicowane. Wahają się między 24°C (na zachodzie) a 9°C  (na wschodzie). O tej porze roku spada również najwięcej deszczy, głównie w maju i czerwcu, lecz są to zazwyczaj przelotne burze, a nie tak jak w Anglii - całe dnie z nieprzyjemną mżawką. Latem mieszkańcy Rumunii nie muszą zmagać się z upałami, ponieważ temperatura nie przekracza 29°C  w szczycie sezonu. Jesienią temperatury wahają się między 25°C (na południu) a 7°C (na północy).

 

Poniżej znajdziecie aktualną prognozę pogody w Bukareszcie:

Jesteście zainteresowani większą liczbą dni? Wystarczy kliknąć na powyższy przycisk prognozy pogody!

 

>>>SPRAWDŹ: Jak tanio dolecieć do Rumunii?

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-04-06 20:35:14
Breakludek
Redaktor
strona www:
adres:
http://www.breakplan.com
Warszawa / Polska

Robię, co w mojej mocy, byś mógł korzystać w pełni i przede wszystkim ZA DARMO z przewodników, które dla Ciebie tworzę. Staram się, by były one jak najwyższej jakości, a informacje w nich zawarte - świeższe niż świeże bułeczki ;). Koniec z nudnymi, suchymi informacjami! Oto jestem ja, Twój rycerz i pojawiłem się tu, by uwolnić Cię od przewodnikowej nudy ;). Porzuć swój strach i obawy, że nie znajdziesz ciekawych i przydatnych informacji o kraju, który Cię interesuje!

A tak w ogóle to cześć, miło Cię widzieć! Ach, nie przedstawiłem się. Pewnie zastanawiasz się, kim jest ten przystojny, wspaniale zbudowany i przesympatyczny z okularów, beztroski mężczyzna? Tak, to ja, we własnej osobie! Jestem Breakludek i pozwoliłem sobie objąć jedno z najwyższych stanowisk na tym portalu - Redaktora Naczelnego. Wszystko to czym się zajmuję ja, skromny, pozbawiony kompleksów miłośnik życia, zawarłem w pierwszych kilku linijkach tego opisu :)