Tajwan

TajwanDojazd

Loty

Ponieważ Tajwan mieści się na wyspie, w zasadzie jedyną sensowną formą transportu stanowi droga lotnicza. Na Tajwanie są trzy międzynarodowe porty lotnicze: Taiwan Taoyuan, Taizhong oraz Kaohsiung. Lotnisko Taiwan Taoyuan położone jest 25 km od Tajpej i można dostać się z niego do miasta busem. W lutym 2017 została doprowadzona tam również linia metra. Innym portem lotniczym, położonym w obrębie stolicy, jest Songshan. Obsługuje on głównie loty krajowe.

 

>>>Szukasz wyszukiwarki lotów, która spełni Twoje oczekiwania? SPRAWDŹ TUTAJ!

 

Niestety obecnie nie istnieją połączenia bezpośrednie z Polski na Tajwan. Możecie wybrać loty z przesiadką, np. operowane przez linie lotnicze Emirates (przesiadka w Dubaju) lub KLM (przesiadka w Amsterdamie). Inną opcją jest wylot z europejskich lotnisk oferujących połączenia bezpośrednie z Tajwanem, np. lotnisk we Frankfurcie i Paryżu. Kolejną możliwość stanowi połączenie wycieczki na Tajwan ze zwiedzaniem azjatyckiego kraju, do którego polecicie z Polski bezpośrednio, np. Japonii. Możecie wtedy zarezerwować oddzielnie lot do Japonii, np. Tokio, a następnie z Tokio np. do Tajpej. Jeżeli nie traficie na promocję, na bilety lotnicze wydacie co najmniej 2500-3000 PLN w dwie strony. A gdzie szukać najtańszych lotów? Oczywiście na breakplan.com!

 

>>>ZOBACZ TAKŻE: Politykę wjazdową do Tajwaniu.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-22 12:24:15
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy