Tajwan

TajwanZdrowie i bezpieczeństwo

Opieka zdrowotna

Opieka zdrowotna na Tajwanie znana jest z bardzo wysokiego poziomu usług. Jeśli Wasze dolegliwości zdrowotne nie są poważne, udajcie się do lokalnych przychodni, gdzie ceny nie są wygórowane. Jeżeli leczenie wymaga hospitalizacji, koszty wzrastają. Więcej na temat opieki zdrowotnej na Tajwanie przeczytacie na stronie MSZ.

 

>>>SPRAWDŹ: Ogrom ofert ubezpieczeniowych Cię przytłacza? Chętnie pomożemy wybrać najlepszą ofertę! Kliknij po więcej informacji.

Szczepienia

Zagrożenia zdrowotne na Tajwanie nie są wielkie. Chociaż żadne szczepienia nie są obowiązkowe, zaleca się szczepienie przeciwko MMR (odra, świnka, różyczka), oraz WZW typu A i B. Należy uważać na komary, mogące przenosić japońskie wirusowe zapalenie mózgu bądź tropikalną gorączkę Denga.

Higiena

Chociaż warunki sanitarne panujące w ulicznych knajpkach pozostawiają wiele do życzenia, nie należy się ich specjalnie obawiać. Wszystko jest poddawane obróbce cieplnej, bakterie nie mają więc dużych szans na przeżycie. A jedzenie z tych miejsc jest przepyszne! Jak w każdym egzotycznym kraju, należy unikać picia wody z kranu. Najlepiej pić wodę butelkowaną.

 

>>>ZOBACZ TAKŻE: Praca i studia na Tajwanie.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-22 12:24:15
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy