Tajwan

TajwanPolityka wjazdowa

Przepisy wjazdowe

Jeśli lecicie na Tajwan na okres nieprzekraczający 90 dni i macie polskie obywatelstwo, nie potrzebujecie wiz. Musicie jednak posiadać paszport ważny co najmniej 6 miesięcy w momencie wjazdu. Możecie też zostać poproszeni o okazanie biletu powrotnego. Nie ma obowiązku meldunkowego przy pobytach krótszych niż 90 dni.

W samolocie dostaniecie do wypełnienia deklarację celną. Jak podaje Ministerstwo Spraw Zagranicznych, „Osoby powyżej 20 roku życia mogą wwieźć na teren Tajwanu do 1 litra napojów alkoholowych oraz 200 sztuk papierosów lub 25 cygar lub 0,5 kg tytoniu, o łącznej wartości nie większej niż 20 000 TWD. Gotówkę w obcych walutach o łącznej wartości powyżej 10 000 USD należy zadeklarować przy wjeździe, w przeciwnym razie może ona zostać zarekwirowana. Ponadto obowiązuje limit na walutę Chińskiej Republiki Ludowej - można jej wwieźć maksymalnie 20 000 RMB. Dodatkowo bez zezwolenia wolno wwieźć na teren Tajwanu 60 000 TWD.

Na teren Tajwanu nie można wwozić narkotyków i innych środków odurzających, broni, przedmiotów naruszających własność intelektualną i pornografii. Kary za przemyt, handel i posiadanie substancji odurzających jest są na Tajwanie bardzo surowe (z karą śmierci włącznie).

Sugerowane jest wykupienie polisy ubezpieczeniowej obejmującej okres pobytu na Tajwanie, nie jest to jednak konieczne. Bardziej szczegółowe informacje dotyczące przepisów wjazdowych znajdziecie na stronie MSZ.

 

>>>ZOBACZ TEŻ: Najsilniejsze paszporty świata: na którym miejscu plasuje się polski paszport?

Wiza

Obywatele polscy, którzy wybierają się na Tajwan na okres nieprzekraczający 90 dni, nie potrzebują wiz, aby przekroczyć granicę państwa. Wizy będziecie potrzebować w sytuacji, gdy macie zamiar pozostać na wyspie dłużej. Wizę uzyskać możecie w Biurze Gospodarczym i Kulturalnym Tajpej w Warszawie lub w innych tajwańskich placówkach zagranicznych. Więcej informacji o wizach długoterminowych znajdziecie tutaj.

 

>>>ZOBACZ TAKŻE: Miejsca i atrakcje na Tajwanie.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-22 12:24:15
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy