Wielka Brytania

Wielka BrytaniaDojazd

Loty

Lot z Polski do Wielkiej Brytanii zajmuje około 3 godzin w zależności od miasta startowego i końcowego. Z Polski polecimy z co najmniej 11 lotnisk. Najtańsze przeloty oferuje Wizz Air lub Ryanair. Promocyjne ceny bardzo często dotyczą tylko pasażerów udających się na wczasy z bagażem podręcznym. Jeśli również należycie do tej grupy osób, to bardzo prawdopodobne, że kupicie bilety w dwie strony już od 75 zł.

Przelot takimi liniami, jak: LOT, Lufthansa, British Airways klasą ekonomiczną będzie wiązał się z kosztami biletów w jedną stronę od 1000 zł/os., ale również z większym komfortem podróży oraz możliwością zabrania ze sobą dużego bagażu (do 20 kg) bez ponoszenia dodatkowych kosztów. 

Przy okazji możecie na własne oczy zobaczyć największe lotnisko w Europie – Heathrow. Oczywiście, nie wszystkie drogi prowadzą tylko do tego lotniska. Lotnisko new

 Najlepsze ceny na połączenia lotnicze znajdziecie korzystajać z naszej wyszukiwarki tanich lotów! A może szukanie lotów na wlasna rękę nie jest dla Was? Dajcie nam szansę zrobić to za Was - za darmo! Koniec z horrendalnie wysokimi cenami biletów lotniczych. Przekonajcie się sami,kontaktując się z nami poprzez formularz kontaktowy lub przez nasz fanpage na Facebooku. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

 

>>>Szukasz wyszukiwarki lotów, która spełni Twoje oczekiwania? SPRAWDŹ TUTAJ!

Pociąg

Mamy dla Was przykrą wiadomość. Otóż od 2016 roku podróż do Wielkiej Brytanii nieco zdrożała. A wszystko za sprawą likwidacji niemieckiej kolei London Spezial. Nie martwcie się jednak na zapas – nie zostawimy Was na lodzie. W zamian proponujemy Wam ofertę SparSchiene dającą możliwość przejazdu z Berlina do Londynu. Przy odrobinie szczęścia uda się Wam zdobyć bilety już za 59 euro. Komu szczęście nie dopisze, zapłaci około 140 euro za przejazd. Więcej informacji znajdziecie tutajPocig-Wielka-Brytania-Breakplan

Międzynarodowym przewozem osób autobusami zajmują się również takie firmy, jak: Sindbad, Eurobus, Eurolines. Bilety w obie strony są dostępne już od 509 zł. Podróż autokarem trwa około 25 godzin, w tym przeprawa Eurotunelem około 40 minut.

 

>>>ZOBACZ TAKŻE: Kiedy kupić najtańszy bilet na podróż?

Samochód

Jeśli zdecydujecie się na podróż samochodem z Warszawy do Londynu zajmie Wam to około 17 godzin. Oprócz pieniędzy na benzynę (średnie ceny za litr paliwa wynoszą: w Polsce: ok. 4,70 PLN, w Niemczech: 5,95 PLN, w Belgii: 6,20 PLN, we Francji: 6,11 PLN, w Wielkiej Brytanii: 5,92 PLN).

Musicie również liczyć się z kosztami związanymi zarówno z przejazdami przez autostrady (A2 Konin – Nowy Tomyśl: 0,38 gr/km, Nowy Tomyśl – Świecko: 0,20 gr/km), jak i za przejazd w Belgii przez tunel Liefkenhoek (8 euro). Na koniec pozostaje jeszcze opłata za podróż Eurotunelem lub promem. Opłata za prom wynosi od 355 zł/os. Za tunel zaś – od £165 od auta. Pamiętajcie! Z Eurotunelu nie mogą korzystać auta z LPG.

Będąc już na miejscu spokojnie możecie podróżować po wyspie. Opłata za przejazd obowiązuje tylko na odcinku autostrady M6, na północ od Birmingham. Przed wyjazdem zaopatrzcie się w ubezpieczenie Autocasco (AC). Ciekawostką jest fakt, że w Wielkiej Brytanii polisa wykupywana jest na kierowcę, a nie samochód, czyli odwrotnie niż u nas. Także nie bądźcie zdziwieni, gdy patrolujący ulice policjanci będą mieć wątpliwości co do Waszego ubezpieczenia. Polskie prawo jazdy obowiązuje również na wyspie, więc nie poniesiecie dodatkowych kosztów. motorcycle

To jednak nie wszystko! Decydując się na jazdę samochodem w Wielkiej Brytanii, pamiętajcie o obowiązujących w tym miejscu zasadach ruchu drogowego. Tak, wiemy, że Wy wiecie o lewostronnym ruchu. Zgadza się, lecz to za mało, by bezpiecznie poruszać się tamtejszymi drogami. Po pierwsze, rowerzysta zawsze ma rację – bez wyjątku! Po drugie, piesi przyzwyczajeni są, że bez względu na kolor świateł, kierowcy zawsze ich przepuszczają. Dlatego zdejmijcie nogę z gazu, gdy dojeżdżacie do pasów. Na wyspie nie obowiązuje zasada prawej czy lewej ręki. Wyjątkiem są ronda, gdzie pierwszeństwo przysługuje pojazdowi nadjeżdżającego z prawej strony.

Nieznajomość prawa nie upoważnia Was do jego łamania. Powinniście wiedzieć, że dozwolona prędkość, z jaką możecie się poruszać na autostradzie, wynosi 112 km/h. Z kolei na obszarze zabudowanym to 48 km/h. Na single carriageway, czyli drogach bez pasa rozdzielającego jezdnie o przeciwnym kierunku ruchu, maksymalna prędkość to 96 km/h. Natomiast na dual carriageway, czyli drogach z pasem rozdzielającym jezdnie, obowiązuje taki sam limit, jak na autostradzie.

Tak jak zdejmujecie nogę z gazu, tak i odstawcie kieliszek. Chyba, że macie ochotę pozwiedzać brytyjski areszt, w co szczerze wątpimy. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi Wam: utrata uprawnień na minimum rok, areszt na pół roku oraz mandat w wysokości 5000 funtów! Limit w wydychanym powietrzu wynosi 0,8 promila.

Jeśli wiedząc to wszystko dojazd autem na Wyspy Brytyjskie wydaje sie Wam najrozsądniejszym rozwiazaniem, ale z drugiej strony nie chcecie zabierać własnego samochodu, to z pomocą przyjdzie Wam multiwyszukiwarka wynajmu aut, gdzie znajdziecie setki ofert z najlepszych wypożyczalni! 

 

>>>ZOBACZ TAKŻE: Politykę wjazdową do Wielkiej Brytanii.