London Eye

London Eye

Gdzie się znajduje: Londyn, Riverside Building, County Hall, Westminster Bridge Rd, Lambeth, SE1 7PB, Wielka Brytania (mapa)

 

Co to jest:

London Eye to jeden z największych diabelskich młynów na świecie, który znajduje się w londyńskiej dzielnicy Lambeth nad brzegiem Tamizy. Londyńskie Oko mierzy 135 metrów wysokości i może pomieścić nawet 800 osób w 32 klimatyzowanych kapsułach. Nie zdziwcie się, jeśli wsiądziecie do kapsuły o numerze 33 - przesądni londyńczycy pominęli pechowy numer 13.

London Eye zostało oficjalnie otwarte 31.12.1999 r., jako jedno z przedsięwzięć celebrujących początek nowego milenium i dlatego czasem nazywane jest Millennium Wheel (Koło Milenijne). Początkowo planowano przenieść je po 5 latach do innej lokalizacji, ale stało się tak popularne wśród turystów, że wrosło w panoramę miasta na dłużej i zostało symbolem nowoczesnego Londynu.

 

Co zobaczysz i przeżyjesz:

Z kapsuły Londyńskiego Oka zobaczycie panoramę miasta a w tym m.in pałac Westminster, opactwo Westminsterskie, Tower Bridge czy Tower of London. W pogodny bezchmurny dzień możecie dostrzec nawet zamek Windsor. Widoki z London Eye są niesamowite, więc nic dziwnego, że w tej scenerii zaręczyło się już ponad 5 tysięcy osób, a ślub na diabelskim młynie wzięło ponad 500 par!

Oprócz samej przejażdżki na diabelskim młynie, możecie na miejscu zobaczyć 4-minutowy film o Londynie w technologii 4D. Ta atrakcja oferowana jest w cenie biletu i jest dobrym wstępem przed wejściem na London Eye.

 

Kiedy zwiedzać:

Otwarte we wszystkie dni tygodnia. Wyjątkiem jest 25 grudnia oraz kilkanaście dni na początku roku, kiedy koło jest poddawane konserwacji.

W miesiącach jesiennych i zimowych zwykle jest dostępne od 11:00 do 18:00, a w miesiącach wiosennych i letnich zwykle od 10:00 do 21:00 (w pt. i sob. do 21:30). Istnieje sporo wyjątków, więc warto sprawdzić aktualną informację na: http://bit.ly/1KVB4Ce.

 

Ceny:

Dorośli i dzieci od 16 lat: £24,95

Dzieci £18.95

Dzieci poniżej 4: bezpłatnie

Opiekunowie osób niepełnosprawnych: bezpłatnie

Grupy

Dorośli i dzieci od 16 lat: £23,50

Dzieci: £17,50

Dzieci poniżej 4: bezpłatnie

 

Rezerwując bilety online otrzymacie zniżkę.

 

Dla kogo:

  • dla par
  • dla rodzin z dziećmi
  • dla lubiących piękne widoki
  • dla niepełnosprawnych

 

Dla kogo nie:

  • osób z lękiem wysokości

 

Atrakcje w pobliżu:

 

Jak dojechać:

Metro

Waterloo: Bakerloo, Northern, Jubilee, Waterloo & City

Westminster: Circle, District, Jubilee

Lambeth North: Bakerloo

Autobus

County Hall: 76, 77, 211, 341, 381, 507

London Eye: RV1

 

Gdzie zaparkować:

Musicie pamiętać, że London Eye znajduje się w obrębie strefy płatnego parkowania. Wygodnie będzie Wam zostawić samochód w Q – Park Westminster, który położony jest w odległości krótkiego spaceru od London Eye. Przy rezerwacji on - line warto wpisać kod rabatowy LONDONEYE, aby otrzymać 15% zniżki.

Szczegóły: http://bit.ly/29Z5XJR.

Warto pamiętać, ze London Eye, a także Westminster należy do strefy płatnego wjazdu. Rejestracja i opłaty na stronie: http://bit.ly/1CaVeWR.

 

Więcej informacji:

https://www.londoneye.com/

 


 Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Coś nie gra na stronie”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać, to co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2017-06-13 15:33:36
Breakludek
Redaktor Breakplan
strona www:
adres:
http://www.breakplan.pl
Warszawa / Polska

Robię, co w mojej mocy, byś mógł korzystać w pełni i przede wszystkim ZA DARMO z przewodników, które dla Ciebie tworzę. Staram się, by były one jak najwyższej jakości, a informacje w nich zawarte - świeższe niż świeże bułeczki ;). Koniec z nudnymi, suchymi informacjami! Oto jestem ja, Twój rycerz i pojawiłem się tu, by uwolnić Cię od przewodnikowej nudy ;). Porzuć swój strach i obawy, że nie znajdziesz ciekawych i przydatnych informacji o kraju, który Cię interesuje!

A tak w ogóle to cześć, miło Cię widzieć! Ach, nie przedstawiłem się. Pewnie zastanawiasz się, kim jest ten przystojny, wspaniale zbudowany i przesympatyczny z okularów, beztroski mężczyzna? Tak, to ja, we własnej osobie! Jestem Breakludek i pozwoliłem sobie objąć jedno z najwyższych stanowisk na tym portalu - Redaktora Naczelnego. Wszystko to czym się zajmuję ja, skromny, pozbawiony kompleksów miłośnik życia, zawarłem w pierwszych kilku linijkach tego opisu :)

  • LONDYN NA SYLWESTRA I NOWY ROK
    LONDYN NA SYLWESTRA I NOWY ROK Tegoroczne opcje sylwestrowe Was nie satysfakcjonują i macie ochot
    WIĘCEJ>>