Trafalgar Square

Trafalgar Square

Gdzie się znajduje: Trafalgar Square, London WC2N 5DN, Anglia, (mapa)

 

Co to jest:

Trafalgar Square to plac w centrum Londynu, który uważany jest przez Brytyjczyków za centrum demokracji narodowej i protestu. Nierzadko odbywają się tam wiece i manifestacje polityczne, religijne i inne. Plac jest miejscem upamiętniającym zwycięstwo Wielkiej Brytanii w bitwie pod Trafalgarem z 1805 r., a jego budowę rozpoczęto prawie 25 lat później.

 

Co zobaczysz i przeżyjesz:

Na środku placu stoi okazała 55–metrowa kolumna, upamiętniająca poległego w bitwie admirała Nelsona. Co ciekawe, w latach 20. kolumna stała się przedmiotem pewnego śmiałego oszustwa. Arthur Furguson, szkocki aktor, sprzedał ją za kilka tysięcy funtów naiwnym amerykańskim turystom, którym wmówił, że w ten sposób rząd uzupełnia państwową kasę po I wojnie światowej. Oszust był na tyle odważny, że sprzedał także m.in. Big Bena i National Gallery! Choć sprzedaż była fikcją, napełnianie kasy było realne. Kasy Furgusona oczywiście.

 Na placu znajdują się również dwie pokaźne fontanny oraz trzy pomniki na cześć generałów i jednego z monarchów. Umieszczono też cokół na czwartą rzeźbę, ale zabrakło na niego funduszy i przez wiele lat pozostawał pusty. Od 1999 r., z przerwami, londyńczycy ustawiają na nim co roku inne światowej klasy współczesne dzieła sztuki.

 

Kiedy zwiedzać:

Plac jest dostępny cały rok, choć czasem mogą odbywać się wiece, mogące utrudniać zwiedzanie.

 

Ceny:

Wstęp wolny dla każdego.

 

Dla kogo:

• dla małych i dużych

• dla lubiących historię

• dla osób lubiących spokojne zwiedzanie

 

Dla kogo nie:

• nie dla osób, które szybko się nudzą

 

Atrakcje w pobliżu:

National Gallery

• London Eye

• Opactwo Westminsterskie

Pałac Westminsterski

• Hyde Park

 

Jak dojechać:

Metro

• Leicester Square: Northern, Piccadilly

• Piccadilly Circus: Bakerloo, Piccadilly

• Embankment: Bakerloo, Northern, District, Circle

 Autobus

• Trafalgar Square: 3, 6, 9, 12, 13, 23, 87, 88, 139, 159, 453

 Samochód

Jak wszędzie w centrum Londynu parkowanie na ulicy może okazać się trudne. Jeśli zależy Wam na dojeździe samochodem, najbliższy płatny parking to Q-Park Trafalgar, przy ulicy Spring Gardens. Cennik i rezerwacja na stronie: http://bit.ly/2auHx7W.

 Okolice należą do strefy płatnego wjazdu. Aby się zarejestrować i opłacić wjazd musicie odwiedzić stronę: http://bit.ly/1CaVeWR.

 

 Więcej informacji:

http://bit.ly/2atbqaC

 


 Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Coś nie gra na stronie”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać, to co Wam się nie spodoba. Jeśli widzicie potencjał w tym co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com?

Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2017-06-13 15:36:29
Breakludek
Redaktor Breakplan
strona www:
adres:
http://www.breakplan.pl
Warszawa / Polska

Robię, co w mojej mocy, byś mógł korzystać w pełni i przede wszystkim ZA DARMO z przewodników, które dla Ciebie tworzę. Staram się, by były one jak najwyższej jakości, a informacje w nich zawarte - świeższe niż świeże bułeczki ;). Koniec z nudnymi, suchymi informacjami! Oto jestem ja, Twój rycerz i pojawiłem się tu, by uwolnić Cię od przewodnikowej nudy ;). Porzuć swój strach i obawy, że nie znajdziesz ciekawych i przydatnych informacji o kraju, który Cię interesuje!

A tak w ogóle to cześć, miło Cię widzieć! Ach, nie przedstawiłem się. Pewnie zastanawiasz się, kim jest ten przystojny, wspaniale zbudowany i przesympatyczny z okularów, beztroski mężczyzna? Tak, to ja, we własnej osobie! Jestem Breakludek i pozwoliłem sobie objąć jedno z najwyższych stanowisk na tym portalu - Redaktora Naczelnego. Wszystko to czym się zajmuję ja, skromny, pozbawiony kompleksów miłośnik życia, zawarłem w pierwszych kilku linijkach tego opisu :)

  • LONDYN NA SYLWESTRA I NOWY ROK
    LONDYN NA SYLWESTRA I NOWY ROK Tegoroczne opcje sylwestrowe Was nie satysfakcjonują i macie ochot
    WIĘCEJ>>