Łotwa

ŁotwaZdrowie i bezpieczeństwo

Opieka zdrowotna

Już na samym etapie wyjazdowym, warto wiedzieć, chociaż mamy nadzieję, że nie będziecie musieli skorzystać z opieki medycznej – jak to zrobić. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego uprawnia Was do korzystania z nagłych świadczeń medycznych. By leczyć się w sytuacjach niewymagających nagłej interwencji, musicie wykupić dodatkowe ubezpieczenie.

Nie chcecie martwić się o koszty opieki zdrowotnej? Zapoznajcie się z ofertą ubezpieczeń turystycznych, aby zapewnić sobie spokojne wczasy!

P.S. Podróżując na Łotwę nie musicie się dodatkowo szczepić. Widzimy jak miłośnicy igieł się uśmiechają!

W razie nagłych przypadków zalecane jest dzwonienie na pogotowie pod nr 03. Łatwo zapamiętać, prawda? Szpitale i inne punkty medyczne są na przyzwoitym poziomie, choć daleko im do warunków zachodnioeuropejskich.

 

>>>SPRAWDŹ: Ogrom ofert ubezpieczeniowych Cię przytłacza? Chętnie pomożemy wybrać najlepszą ofertę! Kliknij po więcej informacji.

 

W razie potrzeby można śmiało udać się do jednego z poniższych ośrodków, gdzie bez dodatkowych komplikacji zostanie udzielona pomoc także w języku angielskim:

• ARS 5 Skolas iela, 6720 1007 lub 6720 1003

• A&S Health Care 60 Lacplesa iela, 6728 9567, prywatna klinika stomatologiczna

• DS. Medical Cenre 57 Elizabetes iela, 6722 9942, lekarze I dentyści

Łotewsko-Amerykańskie Centrum Optyki 93 Tallinas iela, 6727 2257

 

Aktualna lista przychodni dla turystów dostępna jest na stronie www.istm.org.

Higiena

Na Łotwie podstawowe standardy higieny są na dobrym poziomie, jednak nie zaleca się picia wody z kranu. Po przebywaniu w okolicach leśnych lub nad jeziorami, warto wybadać, czy nie przynieśliśmy do hotelu kleszcza, bo tych małych żądnych krwi potworków jest wiele.

 

>>>ZOBACZ TAKŻE: Praca i studia w Łotwie.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-23 20:15:22
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy