Bangkok

BangkokGdzie spać?

Gdzie spać?

W Bangkoku możecie znaleźć tak naprawdę wszystkie rodzaje noclegu. Po ekskluzywne hotele, po backpackerskie dormitoria. To od Was i Waszego budżetu zależy, który rodzaj zakwaterowania wybierzecie. Zgadujemy, że nie szukacie drogich hoteli, tak więc skupimy się na hostelach i guesthouse’ach.

Dla wielu turystów, wyznacznikiem dla zakwaterowania jest bliskość do słynnej Khao San. Już na samej ulicy można znaleźć hostele, jednak pokój z oknem na cały czas tętniącą życiem ulicę może być niekoniecznie dobrym pomysłem. Dla pewności lepiej wybrać coś na tyłach Khao lub innych równoległych drogach. W okolicach tej atrakcji jest naprawdę spore zagęszczenie noclegów.

Dobrym rozwiązaniem jest także wybranie zakwaterowania trochę dalej od ścisłego centrum, szczególnie jeśli lubicie spacery lub przejażdżki komunikacją miejską. Możecie poszukać czegoś na wschód od Khao San, idąc w stronę Pomnika Demokracji i dalej, kierować się w stronę China Town oraz dworca Hua Lamphong lub może obrać kierunek w okolicach Dusit Zoo.

Ceny za nocleg są różne i zaczynają się od 150thb za łóżko w dormitorium. Niekiedy jednak jest to hostel gorszej jakości, znajdujący się przy Khao San. Podczas szukania noclegu bądźcie wobec tego czujni, czytajcie komentarze lub najlepiej pytajcie o rekomendacje. Dzięki temu prawdopodobnie oszczędzicie sobie rozczarowania. Średnia cena za osobę przy niskobudżetowym założeniu będzie wynosiła mniej więcej 200-300thb.

 

Przykładowe noclegi w Bangkoku:

Born Free Hostel, którego plusem jest z pewnością bliskość do Khao San, jednak sam hostel znajduje się w cichej alejce. Na dole znajduje się klimatyczne miejsce, w którym goście mogą spędzać czas. W ofercie są jedynie miejsca w dormitorium, za około 300thb. Właściciel założył także położony niedaleko hostel Born Free Vista.

Green House Bangkok znajdujący się bardzo blisko na Khao San, przy jej alternatywnej, spokojniejszej wersji – Rambuttri Alley. Jest to miejsca dla osób, które potrafią zasnąć przy mimo wszystkim głośnych warunkach i traktują hostel jako miejsce wypadowe do zwiedzania miasta. Ceny w zależności od okresu się wahają – za łóżko w dormitorium powinniście zapłacić mniej więcej 250thb, zaś pokój dwuosobowy około 500thb.

Eco House jest propozycją trochę dalej położoną, jednak jeśli niestraszne Wam spacery oraz spokojniejsza okolica, powinniście być zadowoleni z wyboru. Obiekt znajduje się przy kanaliku, a wejście przysłaniają sporych rozmiarów rośliny. Za pokój dwuosobowy zapłacicie około 500thb.

 


 „Przez żołądek do serca” – sprawdźcie w rozdziale „Jedzenie i napoje” co i gdzie jeść i pić, będąc na miejscu, tak, aby Wasza podróż była niezapomniana nie tylko ze względu na walory wizualne.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-03 11:31:52
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy

  • Bangkok - plan wycieczki
    Jak zwiedzić Bangkok i nie zwariować? My wiemy ...
    WIĘCEJ>>