Bangkok

BangkokKiedy jechać?

Kiedy pojechać?

Jeśli zastanawiacie się nad terminem przylotu do Bangkoku, to istotnymi kryteriami są dla Was: temperatura i deszcz. Najważniejszą informacją dla osób unikających piekielnych upałów jest fakt, że marzec i kwiecień to najbardziej gorące, a co za tym idzie – najbardziej męczące miesiące. Wtedy nie przyjeżdżajcie!

Zapamiętać za to warto grudzień i styczeń, które są jedynymi chłodnymi miesiącami w roku. W ciągu dnia temperatury sięgają wtedy ok. 30 stopni, zaś w nocy spadają do 20. Zdarzyć się może nawet, że przekroczą magiczną granicę i zobaczycie na termometrze 1 z przodu. Pamiętajcie jednak, że jest to już sezon, tak więc ze spadającymi temperaturami – wzrastają ceny.

Innymi miesiącami, w które warto odwiedzić Bangkok jest również luty oraz marzec, w którym temperatury stopniowo zaczynają rosnąć. Jest to wobec tego ostatni moment, aby nie męczyć się z upałem i duchotą.

Pora sucha trwa od grudnia do marca. Pora deszczowa w Bangkoku, jak i w reszcie kraju, rozpoczyna się w maju i trwa aż do października. Najwyższe w roku opady odnotowuje się we wrześniu. Parasolki, płaszcze przeciwdeszczowe nie zdadzą się wtedy na nic, tak więc jeśli chcecie w pełni skorzystać z uroków miasta, najlepiej unikajcie tego okresu. Jeśli zaś polska jesień wywołuje u Was chandrę, najlepiej kupić bilety na drugą połowę listopada. Jest wtedy większa szansa na uniknięcie ostatnich ulew, a temperatura powoli się normuje.

Pogoda

Przyjeżdżając do Bangkoku po raz pierwszy, z pewnością uderzy Was fala gorąca. Stolica Tajlandii uchodzi bowiem za jedno z najcieplejszych miast świata - w końcu znajduje się w tropikalnej strefie klimatycznej. Warunki dyktuje tutaj również deszcz, tak więc jeśli nie lubicie moknąć, uważnie wybierajcie termin przylotu. Tak, pogoda w Bangkoku może dać Wam w kość, ale nie poddawajcie się!

Średnia temperatura powietrza w skali roku wynosi około 28oC. Przyjeżdżając do Bangkoku, możecie spodziewać się temperatur od 27 do ponad 30oC. Przy odrobinie szczęścia, upały mogą trochę odpuścić, jednak najniższe temperatury w ciągu dnia oscylują wokół 20-21 stopni. Ciężko za to uciec przed wysoką wilgotnością powietrza, która będzie prawdopodobnie męczyła, szczególnie przy pierwszych spacerach. Najlepsza rada, to po prostu się do tego przyzwyczaić!

Roczna suma opadów w Bangkoku wynosi mniej więcej 1500 mm. Podczas pory deszczowej, zwłaszcza w najbardziej obfitych w deszcze miesiącach, niektóre dzielnice stolicy są zalane.

 

Poniżej znajdziecie aktualną prognozę pogody w Bangkoku:

 

Jesteście zainteresowani większą liczbą dni? Wystarczy kliknąć na powyższy przycisk prognozy pogody!

 


Znasz film „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz”? „Ja to, proszę pana, mam bardzo dobre połączenie. Wstaję rano za piętnaście trzecia. Latem to już widno. Za piętnaście trzecia jestem ogolony, bo golę się wieczorem. Śniadanie jadam na kolację. Tylko wstaję i wychodzę”. Jeśli chcecie wiedzieć, czy też macie bardzo dobre połączenie tam, dokąd się wybieracie, przeczytajcie uważnie rozdział „Dojazd”.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-03 11:31:52
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy

  • Bangkok - plan wycieczki
    Jak zwiedzić Bangkok i nie zwariować? My wiemy ...
    WIĘCEJ>>